Րաֆֆի Հովհաննիսյանը գյումրեցիներին հրավիրում է քաղաքացիական ժողովի
Դեկտեմբերի 6-ին Գյումրու Թատերական հրապարակում «Ժառանգություն» կուսակցության ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հրավիրելու է քաղաքացիական ժողով: Ժուռնալիստների «Ասպարեզ» ակումբում լրագրողների հետ կազմակերպված հանդիպման ժամանակ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ասաց, որ եկել է իրազեկման նպատակով, պատրաստ է նաեւ պատասխանելու լրագրողների հարցերին:
«Ամսի 5-ին քաղաքացիական ժողով է իմ կողմից հրավիրվել Երեւանում, շաբաթ օրը ժամը 13-ին կլինենք Վանաձորում եւ նույն օրը ժամը 17-ին Գյումրիում: Բոլորին սիրով հրավիրում եմ հրապարակ՝ առանց փողի, առանց ավտոբուսների»,-շեշտեց «Ժառանգության» առաջնորդը:
Հարցին, թե արդյոք սա էլ հերթական մի հավաք չէ, եւ կլսե՞ն որեւէ նոր բան մարդիկ, ովքեր կընդունեն այդ հրավերն ու կհավաքվեն հրապարակում, Րաֆֆի Հովհանիսյանը պատասխանեց. «Աստծո տված նոր օրը նոր խոսք է տալիս ու հնարավոր է, որ այն լինի հնի կրկնությունը, սակայն գյումրեցին, շիրակցին իրավունք ունի տեղեկանալու, թե ուր ենք հասել մեր պայքարում»:
Նա ասաց, որ իրեն համարում է հաղթած թեկնածու, եւ թեպետ մարդիկ շատ ավելին էին սպասում իրենից, սակայն ինքը չցանկացավ մարդկանց տանել արյունահեղության: «Չկա մարգարե, չկա թագավոր, որ կգա ու մեզ կփրկի, մենք ինքներս պիտի դա անենք,- նկատեց բանախոսը,-անցյալ տարի կոչ արեցինք միացյալ հրապարակի, որ հոկտեմբեր ամսին կայացավ, հուսով եմ քաղաքացիական ժողովի իմ այս կոչն էլ կկայանա: Մեզ միասնական հարթակ է պետք: Հույս ունենք, որ քաղաքական մեր գործընկեր կուսակցությունները, ազատ քաղաքացիները ներկա կլինեն եւ իրենց խոսքը կասեն»:
Րաֆֆի Հովհաննիսյանը համոզված է, որ եթե ընդիմադիր ուժերը կամք ցուցաբերեն, մի քանի ամսվա ընթացքում երկիրը կփոխվի: Նա տեղեկացրեց, որ դիմել է իր գործընկերներին հրապարակային հռչակագիր ստորագրելու առաջարկով, որ ի վերջո հստակեցվի, թե որն է այս շարժման անունը, նպատակը եւ գործողությունների ծրագիրը:

Raffi Hovannisian to Hold Civic Assembly in Gyumri Tomorrow
Heritage party leader Raffi Hovannisian will hold a public assembly in Gyumri on December 6 in Theatre Square. The event is scheduled for 5:00 pm.
Earlier in the day Hovannisian will hold a similar meeting in Vanadzor at 1:00 pm.
At a meeting with journalists sponsored by the Asparez Press Club today Hovannisian stated that people are still interested in the “struggle.”
Hovannisian still claims that he is the rightful winner of the 2013 presidential elections and says that people have great expectations from him. He recalled that last year during a prolonged period of protests he refused to create a situation in which Armenian citizens could have found themselves in a bloody conflict.
“There isn’t a prophet or a king that will come and save us,” he said. “We have to do that ourselves. We need a common platform. We hope that our friends from other political parties and common citizens will attend the meetings and voice their opinions.”
Hovannisian is convinced that if the parties in opposition pool their resources and demonstrate their resolve the country will change in a matter of months. He calls on party leaders to make a public declaration of what the goals are of the current movement for change, the name of the movement and its ultimate goal.