Լրագրողի բնակարանից գողություն են կատարել
Անին «Հետքին» պատմեց, որ իրենց բնակարանը գտնվում է Էրեբունի վարչական շրջանում: Ամանորի գիշերը տանը չեն եղել, երեկ ժամը 19-ի սահմաններում տուն են վերադարձել և նկատել են, որ գողացել են Անիի անձնական Canon 6D տեսախցիկը, «Չորրորդ իշխանություն» թերթի խմբագրությանը պատկանող Canon 550 D տեսախցիկն ու եղբոր՝ newsline.am-ի օպերատոր Սարգիս Գևորգյանի արխիվային և աշխատանքային նյութերով համակարգիչը, էլեկտրոնային կրիչները:
«Անմիջապես ոստիկանություն զանգեցինք, եկան և մենք հանցագործության մասին հաղորդում տվեցինք: Այսօր պետք է այցելեմ ոստիկանություն և ցուցմունք տամ»,-ասում է Անի Գևորգյանը:
Լրագրողը նշեց, որ գողերը ձևականորեն բացել են 1-2 դարակ, սակայն բացի իր և եղբոր աշխատանքային գործիքներից և տեղեկատվություն պարունակող կրիչներից այլ իրեր չեն տարել:
«Սա ինֆորմացիոն պարունակություն և աշխատանքային կարեւորություն ունեցող տեխնիկական միջոցների նպատակային գողություն է»,-եզրակացնում է Անի Գևորգյանը:

Ani Gevorgyan, a reporter for Armenia’s Chorrord Ishkhanutyun (Fourth Estate) newspaper, has informed Hetq that her Yerevan apartment was burgled sometime on New Year’s eve and that a her personal Canon 6D camera, a Canon 550D belonging to the paper, and that a computer containing archival material of her brother, a cameraman for newsline.am, were stolen.
“I immediately called the police and they came to the house. I reported the missing items. I have to go to the police station today and testify,” Gevorgyan told Hetq.
The reporter says that the burglars opened a few drawers, to make it appear like a common robbery, but that nothing else was taken.
Gevorgyan claims that the burglars only targeted equipment containing work-related information devices.