Մելիք Մանուկյանը «փոշմանեց» և հետ վերցրեց դիմումը
Ազգային ժողովում մեկնարկել է կառավարության նախաձեռնությամբ հրավիրված արտահերթ նիստը՝ նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով:
Նիստը սկսվելուն պես` ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հայտարարեց, որ պատգամավոր Մելիք Մանուկյանը հետ է վերցրել պատգամավորական մանդատից հրաժարվելու մասին դիմումը:
Հիշեցնենք, որ պատգամավորը մանդատից հրաժարվելու մասին ԱԺ նախագահին դիմում էր ներկայացրել փետրվարի 17-ին, երբ ՀՀԿ-ի ու ԲՀԿ-ի միջև լարվածությունը հասել էր «պիկին»: Այժմ քաղաքական դաշտը հանգիստ է և պատգամավորը որոշել է իր մանդատը «չզոհաբերել»:

Мелик Манукян “передумал” отказываться от депутатского мандата
В Национальном Собрании РА стартовало внеочередное заседание, созванное по инициативе и по повестке правительства.
Сразу после начала заседания председатель НС Галуст Саакян заявил, что депутат Мелик Манукян отозвал свое заявление об отказе от депутатского мандата.
Напомним, что заявление о сложении с себя депутатских полномочий Манукян представил 17 февраля, когда напряженность в отношениях между правящей Республиканской партией Армении и партией “Процветающая Армения” достигло своего пика. Сейчас на политической арене спокойно, и депутат решил не “жертвовать” мандатом.