Հայաստանը 2,5-1,5 հաշվով հաղթեց Ուկրաինային
Րոպեներ առաջ ավարտվեց շախմատի աշխարհի թիմային առաջնության Հայաստան-Ուկրաինա մրցավեճի վերջին` Մովսեսյան-Էլյանով պարտիան, որտեղ գրանցվեց ոչ-ոքի: Մինչ այդ Արոնյանը սպիտակներով հաղթել էր Պոնոմարյովին, իսկ Իվանչուկ-Սարգսյան, Մոիսեենկո-Մելքումյան պարտիաներում գրանցվել էր ոչ-ոքի: Այսպիսով` Հայաստանի հավաքականը հաղթեց 2,5-1,5 հաշվով եւ վաստակեց առաջին 2 միավորը: Հիշեցնենք, որ երեկ մեր թիմը 1,5-2,5 հաշվով զիջել էր Իսրայելի ընտրանուն:
Մյուս մրցամարտերում գրանցվել են հետեւյալ արդյունքները. Չինաստան-Հունգարիա` 2-2, Եգիպտոս-Իսրայել` 2-2, Հնդկաստան-ԱՄՆ` 2-2, Կուբա-Ռուսաստան` առայժմ 1,5-1,5: Շարունակվում է Գրիշչուկ-Դոմինգես պարտիան: Հատկանշական է, որ ավարտված 19 պարտիաներից 16-ում գրանցվել է ոչ-ոքի:

Армения со счетом 2,5-1,5 победила сборную Украины
На командном чемпионате мира по шахматам несколько минут назад  завершилась последняя партия между сборными Армении и Украины. Мовсесян и Элянов сыграли вничью. До этого Аронян белыми выиграл у Пономарева, а партии Иванчук-Саркисян, Моисеенко-Мелкумян имели мирный исход. Таким образом, сборная Армении одержала победу со счетом 2,5-1,5 и завоевала первые два очка. Напомним, что вчера наши шахматисты со счетом 1,5-2,5 уступили сборной Израиля.
В остальных встречах зафиксированы следующие результаты: Китай-Венгрия – 2-2, Египет-Израиль – 2-2, Индия-США – 2-2, Куба-Россия – пока 1,5-1,5. Продолжается партия Грищук-Домингес. Примечательно, что из 19 завершившихся партий 16 закончились вничью.