Նոր նամականիշ՝ նվիրված Միսաք Մանուշյանին
2015 թվականի մայիսի 26-ին «Հայփոստ» ՓԲԸ-ն մարեց և շրջանառության մեջ դրեց նոր նամականիշ` նվիրված բանաստեղծ, ֆրանսիական Դիմադրության շարժման մարտիկ, Ֆրանսիայի ազգային հերոս Միսաք Մանուշյանին:
«Հայփոստի» նորակառույց Նոր տեխնոլոգիաների զարգացման և ուսուցման կենտրոնում տեղի ունեցավ նամականիշի մարման հանդիսավոր արարողություն: Մարումն իրականացրին Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժան-Ֆրանսուա Շարպանտիեն, ՀՀ Տրանսպորտի և կապի փոխնախարար Գագիկ Թադևոսյանը, ՀՀ Արտաքին գործերի փոխնախարար Կարեն Նազարյանը, Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը և «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ» ԲՎ գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը:
Նամականիշի վրա պատկերված է Միսաք Մանուշյանը՝ Փարիզի Հաղթական կամարի, «Կարմիր պաստառ»-ի և Անմար կրակի, ինչպես նաև իր կնոջը՝ Մելինե Մանուշյանին ուղղված նամակի հատվածի խորապատկերին:
«Կարմիր պաստառը», որի վրա պատկերված էին Մանուշյանի և իր ընկերների դիմանկարները, տարածվել էր ֆաշիստական զորքերի կողմից` ընդհատակյա գործիչներին հայտնաբերելու նպատակով:
Նամականիշի պատրաստման գործում մեծ աջակցություն է ցուցաբերել Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանատունը:
Միսաք Մանուշյանը ծնվել է 1906 թվականին Արևմտյան Հայաստանի Աղիյաման հայկական գյուղում: 1915 թվականի Հայոց Ցեղասպանության ժամանակ զրկվելով ծնողներից, հայտնվել է Սիրիայի ֆրանսիական մանկատանը, որտեղ և սովորել է ֆրանսերեն և ծանոթացել ֆրանսիական մշակույթին: 1925 թվականին տեղափոխվելով Ֆրանսիա, նա ակտիվ գործունեություն է ծավալել՝ հայերին իր շուրջը համախմբելով, գրական ամսագրեր հրատարակելով, անմասն չմնալով Ֆրանսիայի կյանքում տեղի ունեցող իրադարձություններից:
Նացիստական զորքերի կողմից Ֆրանսիայի բռնազավթումից հետո Մանուշյանը ստեղծել է Ֆրանսիական դիմադրության շարժման ինտերնացիոնալ խումբ, սակայն նրան խմբի հետ միասին ձերբակալել են 1943 թվականին և երեք ամիս անց գնդակահարել: Մանուշյանն ընդամենը 37 տարեկան էր:

On May 26th, 2015 Haypost CJSC cancelled and put into circulation a new stamp dedicated to the Armenian poet, French Resistance fighter and a national hero of France Missak Manouchian.
The stamp's official cancellation ceremony took place at the newly built new technologies development and training center of Haypost CJSC.  The cancellation was carried out by the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of France to Armenia His Excellency Jean-François Charpentier, the Deputy Minister of the RA Ministry of Transport and Communication Mr. Gagik Tadevosyan, the Deputy Minister of the RA Ministry of Foreign Affrairs Mr. Karen Nazaryan, the Chairman of the Union of Philatelists of Armenia Mr. Hovik Musayelyan and “Haypost Trust Management” BV Managing Director Mr. Juan Pablo Gechidjian.
The postage stamp depicts Missak Manouchian at the background of The Arc de Triomphe in Paris, the “Red poster” (l'Affiche Rouge), the Eternal flame and a fragment of a letter addressed to his wife Meline Manouchian.
The "Red poster", depicting the portrait of Missak Manouchian and his friends, was distributed by the fascist army in order to detect the underground activists.
The Embassy of Armenia in France provided a great contribution to the proccess of creation of this stamp.
Missak Manouchian was born in 1906 in the Armenian village Adiyaman of Western Armenia. Losing his parents during the Armenian Genocide of 1915, he found himself in the French orphanage in Syria, where he studied French and got acquainted with the French culture. Moving to France in 1925, he started his activity by uniting the Armenians around him, publishing literary magazines, not being apart from the events taking place in France.
After the occupation of France by the Nazi troops Manouchian founded the International group of French Resistance movement, but he was arrested together with his group 1943 and three months later they were executed. Manouchian was only 37 years old.