Քաղաքացին կորցրել է գիտակցությունը. նա չի հիշում անուն-ազգանունը
Էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ նստացույցի մասնակիցներից մեկը(մոտ 35-40 տարեկան տղամարդ), ով բերման է ենթարկվել ոստիկանության Մալաթիայի բաժանմունք, այժմ կորցրել է գիտակցությունը և հազիվ է կարողանում քայլել: Նա չի հիշում անուն-ազգանունը:
«Հետք»-ի լրագրող Անի Հովհաննիսյանը, ում ևս բերման էին ենթարկել նույն բաժանմունք, միջանցքում ոստիկաններին հարցրել է, թե ինչու շտապօգնություն չեն կանչում: Ոստիկանները պատասխանել են, որ քաղաքացին հրաժարվել է բժշկական օգնությունից և այդ վիճակում եղել է մինչև բերման ենթարկելը: Քաղաքացուն շարունակում են պահել բաժնում:
09:43
Քիչ առաջ քաղաքացու համար շտապօգնություն են կանչել, և տեղափոխել «Արմենիա» բժշկական կենտրոն: Նախնական վարկածով նա ստացել է գանգուղեղային տրավմա: Տեսանյութը` շուտով:
Մալաթիայի ոստիկանության բաժանմունքում դեռ շարունակում են պահել քաղաքացիներին, արդեն 4,5 ժամ է, ինչ նրանց բաց չեն թողնում, քաղաքացիներին բերման են ենթարկել խուլիգանության կասկածանքով:

Гражданин потерял сознание: он не помнит, как его зовут
Один из участников сидячей демонстрации против повышения тарифа на электроэнергию (мужчина 35-40 лет), который был подвергнут приводу в отделение полиции округа Малатия, потерял сознание и сейчас передвигается с трудом. Он не помнит свое имя и фамилию.
Журналистка Hetq.am Ани Ованнисян, подвергнутая приводу в то же отделение полиции, поинтересовалась у находившихся в коридоре полицейских, почему они не вызывают скорую помощь. Ей ответили, что гражданин отказывается от медицинской помощи и что в таком состоянии он находился до привода в полицию. Мужчину продолжают держать в полицейском отделении.
09:43
Несколько минут назад для потерявшего память мужчины вызвали скорую помощь, которая доставили его в медцентр “Армения”. По предварительной версии, он получил черепно-мозговую травму. Видеоматериал появися в ближайшее время.
Уже 4,5 часа в отделении полиции округа Малатия продолжают удерживать граждан. Их подвергли приводу по подозрению в хулиганстве.