Հիմնադիր խորհրդարանը զգոնության կոչ է անում
Հիմնադիր խորհրդարանը հայտարարություն է տարածել, համաձայն որի՝ «տեղեկություն կա, որ ռեժիմը սադրանքներ կազմակերպելու նպատակով աննախադեպ քանակությամբ քաղաքացիական հագուստով ոստիկաններ և գործակալներ է ներդրել Երևանի Մ. Բաղրամյան պողոտայում տեղի ունեցող բազմահազարանոց հավաքի վայրում»:
Զուգահեռաբար՝ հավաքի դիմացի հատվածում կուտակվում են ոստիկանության զորքերի և այլ ստորաբաժանումների մեծաքանակ ուժեր և միջոցներ:
Այս հանգամանքները հաշվի առնելով, Հիմնադիր խորհրդարանի քարտուղարությունը հավաքի կազմակերպիչներին և հավաքի վայրում գտնվող ժողովրդին կոչ է անում զգոն լինել և միջոցներ ձեռնարկել հնարավոր սադրանքները կանխելու համար:
«Մասնավորապես՝ առաջարկում ենք հավաքի տարածքը բաժանել հատվածների, նշանակել դրանց պատասխանատուներ և բավարար քանակի կարգադրիչներ, ինչպես նաև բարձրախոսների միջոցով պարբերաբար զգոնության կոչեր անել հավաքի վայրում գտնվող ժողովրդին»,-հայտնում է ՀԽ-ն:

Учредительный парламент призывает к бдительности
Учредительный парламент распространил заявление, в котором говорится,  что по имеющимся сведениям режим с целью организации провокаций внедрил в место сбора тысяч граждан на проспекте Баграмяна беспредецнетное количество полицейских в гражданской одежде и агентов.
Одновременно с этим напротив места сбора идет скопление войск полиции и других подразделений и средств.
С учетом этих обстоятельств Учредительный парламент призвал организаторов акции и находящихся на проспекте людей быть бдительными и предпринять меры для предотвращения возможных провокаций.
“В частности, предлагаем разделить место акции на отрезки, назначить ответственных и распорядителей и периодически в громкоговоритель призывать людей к бдительности”,- говорится в заявлении УП.