Էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ պայքարի 6-րդ օրը Վանաձորում երթ իրականացվեց
Վանաձորում արդեն 6-րդ օրն է տեղի են ունենում էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ բողքի ու իրազեկման երթեր: Քաղաքացիական նախաձեռնության մասնակիցներն այսօր Վանաձորի ծայրամասային թաղամասերում բաժանեցին իրազեկող թերթիկներ: «Իրազեկման թերթիկներ ենք բաժանում Վանաձորի թաղամասերով, որպեսզի բոլորը տեղեկանան խնդրի մասին,- «Հետք»-ի հետ զրույցում ասաց ակցիայի մասնակից Անահիտ Կարապետյանը,- որպեսզի մեր ամենօրյա հավաքներին բոլորը գան եւ ավելի շատ տեսակետներ լսենք, փորձենք խնդրին որոշակի լուծում գտնենք: Մեր նպատակն է նաեւ մտավորականությանը կոչ անենք, որպեսզի գան ու կանգնեն քաղաքացիների կողքին»:
Իսկ արդեն երեկոյան Հայքի հրապարակից ակտիվիստները երթով շարժվեցին դեպի Թումանյան հրապարակ: «Չեղարկում» եւ«Միացում» վանկարկումներով բողոքի ակցիայի մասնակիցները կոչ էին անում համաքաղաքացիներին միանալ եւ միասին պայքարել:
«Մենք ցույց ենք անելու այնքան ժամանակ, մինչեւ չեղարկեն, այլ ոչ թե կասեցնեն,-մեզ հետ զրույցում նշեց ակտիվիստ Մարտուն Ադամյանը: Ավելի ուշ վերադառնալով Հայքի հրապարակ՝ ակտիվիստներն անցան նստացույցի, այն սկսեցին Հայաստանի հիմնը երգելով:

На шестой день акции протеста в Ванадзоре состоялось шествие против подорожания электроэнергии
Уже шестой день в Ванадзоре продолжается акция протеста и шествия против подорожания электроэнергии. “Сегодня в периферийных районах города участники гражданской инициативы раздавали листовки, в которых разъяснялась суть проблемы,- сказала в беседе с Hetq.am участница акции Анаит Карапетян. – Мы хотим, чтобы люди приходили на наши каждодневные собрания. В этом случае мы услышим больше точек зрения и попытаемся найти пути решения проблемы. Мы хотим также обратиться к интеллигенции с призывом встать рядом с гражданами”.
А вечером активисты организовали шествие от площади Айка до площади Туманяна. Скандируя лозунги “Отменить решение!” и “Объединение!”, участники акции призывали сограждан присоединиться к ним и вместе вести борьбу.
“Мы будем проводить акции до тех пор, пока решение о повышении тарифа на электроэнергию будет отменено, а не приостановлено”,- отметил в беседе с нами активист Мартун Адамян.
Вернувшись позже на площадь Айка, активисты начали сидячую демонстрацию, спев перед этим гимн Армении.