«Երևանի ապագան» խորագրով ցուցահանդեսի լուսանկարները նվիրաբերվել են մայրաքաղաքի ծննդատներին
«Երևանի ապագան» խորագրով անհատական ցուցահանդեսը Երևանի քաղաքապետարանի ճեմասրահում էր բացվել հունիսի մեկին՝ երեխաների իրավունքների պաշտպանության օրը։ Մոսկվաբնակ լուսանկարչուհի Աննա Մանասարյանը «Երևանի ապագան» ֆոտոշարքում լուսանկարել է Երևանի, ինչպես նաև Հայաստանի մարզերի ու սփյուռքահայ երեխաների: Նկարչուհու խոսքով, անկախ ծննդավայրից, նրանք բոլորը մեր հարազատ Երևանի ապագան կերտողներն են։
Ցուցադրությունից մեկ ամիս անց լուսանկարչուհին Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի մշակույթի և տուրիզմի, ինչպես նաև առողջապահության վարչությունների աշխատակիցների ուղեկցությամբ այցելել է Երևանի ծննդատներից երեքը և նվիրաբերել ցուցահանդեսում ներկայացված աշխատանքներից 30-ը։
Առաջիկայում լուսանկարչուհին իր աշխատանքներից կնվիրի նաև Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության մի քանի բուժհաստատությունների։

Фотографии с выставки “Будущее Еревана” подарены роддомам столицы
1 июня, в международный День защиты детей, в фойе мэрии Еревана открылась фотовыставка под названием “Будущее Еревана”. Фотограф из Москвы Анна Манасерян представила серию фотографий детей, родившихся в Ереване, регионах страны и диаспоре. По словам Анны, независимо от места рождения малышей, все они – будущее нашего родного Еревана.
Спустя месяц фотограф в сопровождении сотрудников управлений  культуры и туризма, а также здравоохранения мэрии столицы посетила три роддома и подарила им 30 фотографий со своей выставки.
В ближайшее время Анна Манасерян передаст свои работы еще нескольким медицинским учреждениям, находящимся в ведомстве мэрии Еревана.