««Նաիրիտի» յուրաքանչյուր աշխատողի շանտաժի են ենթարկել». նաիրիտցիները նորից կառավարության շենքի մոտ են
Նաիրիտի աշխատակիցները նորից կառավարության շենքի մոտ են: Նրանք պահանջում են վճարել բոլորի աշխատավարձերը: Գործարանի աշխատակիցների խոսքով` դեռևս շուրջ 650 հոգու են վճարել, իսկ մնացածին մինչ օրս չեն վճարել: Նշենք, որ նաիրիտցիներին խոստացել էին վճարել աշխատավարձերը մինչև հուլիսի 28-ը:
«Մենք 2270 հոգի ենք, ստացել են մոտ 600-700 հոգի: Մեզ ասացին՝ մինչև 15, 15-ն անցավ, ասացին՝ պայմանագրերը ստորագրեք, որը շատ ստորացուցիչ պայմանագիր էր, բայց մենք գնացինք դրան, որ ստորագրեցինք, որովհետև «Նաիրիտի» յուրաքանչյուր աշխատողի շանտաժի են ենթարկել: Ասել են՝ եթե այս պայմանագիրը չստորագրես, դու քո գումարը չես ստանա: Մարդը քանի որ այսօր շատ մեծ կարիք ունի այդ գումարի, ստորագրել է, բայց դրանից հետո էլ մինչև հիմա չեն վճարել: Հիմա եկել ենք և ուզում ենք ասել՝ ինչու եք մեկ անգամ ևս մեզ խաբել»»,-պատմեց քիմիկ-ինժեներ Անահիտ Մանուկյանը:

Several hundred disgruntled Nairit chemical plant workers again demonstrated in front of the Government Building in Yerevan demanding that they be paid back wages owed them.
One demonstrator, chemical engineer Anahit Manukyan, told Hetq that only 600-700 of the plant’s 2,270 employees had been paid as of yesterday as promised.
“They told us to sign a contract, which was very demeaning, but we signed nevertheless because each employee is being blackmailed. They told us that if we didn’t sign, we wouldn’t get paid. People need that money so they signed. But they still haven’t paid us. Today we are asking why are they deceiving us yet again,” Manukyan said.
The demonstrators have been chanting ‘Shame, shame’. No one from the government has come out to speak to the demonstrators.