Քաղաքացիները կրկին փորձել են փակել Բաղրամյան պողոտան. ուղիղ միացում (լրացվում է)
«Ոչ թալանին» նախաձեռնության անդամները քիչ առաջ փորձել են փակել Բաղրամյան պողոտայի` նախագահական նստավայրի հանդիպակաց հատվածը, ինչպես նաև պողոտային հատվող Պռոշյան փողոցը: «Հետք»-ի թղթակիցը հայտնում է, որ ոստիկանները քաղաքացիներին հեռացրել են փողոցից:
Բերման ենթարկվածներից երկուսի անունները հայտնի է՝ Մաքսիմ Սարգսյանը, Արտուշ Չիբուխչյանը: Նախաձեռնության անդամ Արթուր Քոչարյանը բարձրախոսով հայտնեց, որ բերման են  ենթարկվել 5 քաղաքացի, բայց անուններ չնշեց:
Ցուցարարները, ում թիվը մի քանի տասնյակ է, Սերժ Սարգսյանից պահանջում են կատարել էլեկտրաէներգիայի սակագնի վերանայման մասին իր խոստումները: Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը տեղեկացրել է, որ Սարգսյանը Լեռնային Ղարաբաղում է:
Այժմ ոստիկանները շղթա են կազմել և փակել ցուցարարների մուտքը դեպի պողոտա:
18:33
Քիչ առաջ ոստիկանությունը բերման ենթարկեց 3 քաղաքացիների:
Պարբերաբար ընդհարում է տեղի ունենում ցուցարարների, մասնավորապես` «Ոչ թալանին» նախաձեռնության անդամ Վաղինակ Շուշանյանի և ոստիկանության աշխատակիցների միջև:

Граждане вновь пытались перекрыть проспект Баграмяна (дополняется)
Члены гражданской инициативы “Нет грабежу!” немногим ранее пытались перекрыть часть проспекта Баграмяна напротив резиденции президента РА, а также примыкающую к проспекту улицу Прошяна. Как сообщает корреспондент Hetq.am, полицейские удалили граждан с улицы.
Участники демонстрации, которых было несколько десятков, требовали от Сержа Саргсяна выполнить свое обещание о пересмотре тарифа на электроэнергию. Заместитель начальника полиции Еревана Валерий Осипян сообщил, что Саргсян находится в Нагорном Карабахе.
В настоящее время полицейские образовали кордон и перекрыли для демонстрантов проспект Баграмяна.
18:33
Немногим ранее полиция подвергла приводу троих граждан. Время от времени происходят столкновения между демонстрантами, в частности членом инициативы “Нет грабежу!” Вагинаком Шушаняном, и сотрудниками полиции.