Բագրատյանը կարծում է, որ քաղաքական ուժերի հանդիպումները Սերժ Սարգսյանի հետ ձևական բնույթ են կրել
Այսօր ԱԺ-ում պետք է քվերակության դրվի Սահմանադրության փոփոխությւոնների նախագիծը: Մինչ այդ, սակայն, ձայն խնդրեց  ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը  և ասաց, որ իր առաջարկները տեղ չեն  գտել Սահամանադրության փոփոխությունների նախագծում: Նա հայտարարեց, որ ինքը 120 առաջարկ է ներկայացրել և չի տեսնում իր անունը:
Ինչ վերաբերում է Սերժ Սարգսյանի հետ քաղաքական ուժերի հանդիպումներին՝ Բագրատյանն ասաց, որ դրանք, փաստորեն, ձևական բնույթ էին կրում: Բացի դա, ԱԺ-ում սահմանադրական փոփոխությունների քվերակությունից առաջ պետք է ելույթ ունենար Վենետիկի հանձնաժողովի նախագահ Ջանի Բուքիքիոն, սակայն վերջինս չի եկել ԱԺ, և իր խոսքը սահմանադրական փոփոխությունների վերաբերյալ ընթերցեց ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Բուքիքիոն իր խոսքում նշել է, որ այս հանրաքվեն պետք է համապատասխանի միջազգային չափանիշներին և ներկայացնի հայ ժողովրդի իրական կամքը:

По мнению Г.Багратяна, встречи политических сил с Сержем Саргсяном носили формальный характер
Сегодня в Национальном Собрании на голосование будет вынесен проект изменений в Конституции РА. До начала голосования  выступил депутат фракции Армянского национального конгресса Грант Багратян. Он заявил, что его предложения не нашли место в проекте новой Конституции, хотя депутат представил 120 предложений.
Что касается встреч политических сил с Сержем Саргсяном, то, как отметил Грант Багратян, они фактически носили формальный характер. Отметим также, что до начала голосования по проекту конституционной реформы  в парламенте должен был выступить председатель Венецианской комиссии Джанни Букикио, который, однако, не пришел в Национальное Собрание. Обращение председателя Венецианской комиссии зачитал вице-спикер НС Эдуардл Шармазанов.
В своем обращении Букикио отметил, что предстоящий в Армении референдум по проекту конституционных изменений должен соответствовать международным стандартам и отражать реальную волю армянского народа.
Голосование по проекту состоится сегодня после выступления представителя президента РА Вардана Погосяна.