ԱԺ-ում 104 կողմ, 10 դեմ և 3 ձեռնպահ ձայներով ընդունվեց Սահմանադրական փոփոխությունների նախագիծը
Այսօր ԱԺ-ում 104 կողմ ,10 դեմ և 3 ձեռնպահ ձայներով  ընդունվեց  Սահմանադրական փոփոխությունների  նախագիծը:
Քվեարկությունից հետո ՀԱԿ խմբակցության պատգամավորներ Արամ Մանուկյանը, Լևոն Զուրաբյանը, «Ժառանգությունից» Զարուհի Փոստանջյանը փորձում էին հայտարարություն անել, սակայն ԱԺ նախագահությունը թույլ չէր տալիս: Քիչ անց Արամ Մանուկյանը տեղից վեր կացավ և Գալուստ Սահակյանին դիմելով՝ ասաց, որ հայտարարություն ունի անելու, քանի որ պատգամավորին բերման էին ուզում ենթարկել, սակայն ԱԺ նախագահը չլսելու տվեց, իսկ երբ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դուրս էր գալիս դահլիճից, Լևոն Զուրաբյանը և Արամ Մանուկյանը փորձեցին Գալուստ Սահակյանի հետ զրուցել դահլիճի դռների մոտ:

Парламент принял проект конституционной реформы
104-мя голосами “за”, 10-ю “против” и при трех воздержавшихся депутаты Национального Собрания приняли сегодня проект изменений в Конституции РА.
После голосования члены парламентской фракции Армянского национального конгресса Арам Манукян и Левон Зурабян, а также член фракции “Наследие” Заруи Постанджян попытались выступить с заявлением, однако президиум НС не позволил им это сделать. Через некоторое время Арам Манукян, обратившись к спикеру Галусту Саакяну, сказал, что хочет сделать заявление, так как депутатов  пытались подвергнуть приводу, однако Саакян сделал вид, будто не слышит Арама Манукяна. Когда же спикер уже выходил из зала заседаний, Арам Манукян и Левон Зурабян предприняли еще одну попытку вступить с ним в беседу.