«TT Warsaw 2015». Հայաստանի զբոսաշրջային գրավչությունը կներկայացվի Լեհաստանում
Հայաստանի զարգացման հիմնադրամը հայկական զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ նոյեմբերի 26-28-ը Լեհաստանի մայրաքաղաք Վարշավայում կներկայացնի Հայաստանը «TT Warsaw 2015» ամենամյա միջազգային ցուցահանդեսում: Այս մասին տեղեկացնում է հիմնադրամը:
Միջոցառումը տեղի է ունենում առավել քան 20 տարի: Այն, ըստ հիմնադրամի հաղորդագրության` Լեհաստանում ամենակարևոր հարթակներից մեկն է զբոսաշրջային արդյունքների ներկայացման և խթանման համար:
«Հայաստանն այս ցուցահանդեսին ներկայանում է առաջին անգամ: Այն շատ կարևոր է հայ-լեհական զբոսաշրջային կապերն ամրապնդելու և երկկողմանի զբոսաշրջային հոսքերը խթանելու համար, հատկապես որ, լեհական «Լոտ» ավիաընկերությունը 2016 թ. հունվարի 1-ից մեկնարկում է Վարշավա-Երևան ուղիղ չվերթերը: Առավել ևս, Հայաստանն առաջարկում է լավագույնը՝ լեհ զբոսաշրջիկների նախապատվություններին համապատասխան: Ցուցահանդեսը զբոսաշրջային գործակալների և տուրիստական բիզնեսի ներկայացուցիչների համարգործնական կապեր ստեղծելու գերազանց հնարավորություն է ընձեռում»,- նշել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արման Խաչատրյանը:

«TT Warsaw 2015»: В Польше будет представлена туристическая привликательность Армении
Фонд развития Армении совместно с армянскими турагентствами представит Армению на ежегодной международной выставке  «TT Warsaw 2015», которая пройдет в польской столице с 26-го по 28-е ноября.
Выставка проходит уже более 20 лет и, по сути, является одной из наиболее важных в Польше площадок для представления и стимулирования туризма.
“Армения впервые принимает участие в этой выставке, которая очень важна с точки зрения укрепления армяно-польских туристических связей и стимулирования двусторонних туристических потоков. Особеннои если учесть, что с 1 января 2016 г. польская авиакомпания “Лот” начнет выполнять прямые рейсы Варшава-Ереван. Армения предлагает все самое лучшее, что может соответствовать предпочтениям польских туристов. Выставка дает прекрасную возможность для налаживания сотрудничества между представителями турагентств и туристического бизнеса”,- отметил директор Фонда развития Армении Арман Хачатрян.