Առողջապահության նախարարությունն առաջարկում է ևս մեկ շաբաթով երկարաձգել արձակուրդները
Առողջապահության նախարարը  հանրապետության վարչապետին ներկայացրել է, որ վերջին օրերի ընթացքում հանրապետությունում իրականացված սուր շնչառական վարակների և գրիպի մշտադիտարկման արդյունքներով իրավիճակը կայուն է։ Արձանագրվում է ծանր դեպքերի նվազում։ Շարունակվում են կանխարգելիչ և բուժական գործողությունները:
Հաշվի առնելով վարակի տարածման գործում լայնածավալ  շփումների սահմանափակման կանխարգելիչ մեծ նշանակությունը` ՀՀ վարչապետի հանձնարարությամբ առողջապահության նախարարությունը ՀՀ  կրթության և գիտության, ՀՀ տարածքային և արտակարգ իրավիճակների նախարարություններին, Երևանի քաղաքապետարանին առաջարկվել է կայունացման միտումը պահպանելու նպատակով ևս մեկ շաբաթով երկարաձգել հանրակրթական, նախնական և միջին մասնագիտական ծրագրեր իրականացնող պետական ուսումնական հաստատությունների  ձմեռային արձակուրդները։
Միաժամանակ առաջարկվել է, որ շաբաթ և կիրակի օրերին պոլիկլինիկաներում և ամբուլատորիաներում հերթապահություններ սահմանվեն։ Այս մասին տեղեկացնում է առողջապահության նախարարությունը:

Минздрав РА предлагает еще на одну неделю продлить зимние каникулы
В последние дни в Армении в связи стабилизируется ситуация с гриппом и острыми респираторными инфекциями. Об этом премьер-министру сообщил министр здравоохранения РА. Наблюдается сокращение числа тяжелых случаев заболеваемости гриппом.
Учитывая большое профилактическое значение ограничения широких контактов в деле распространения вируса, Министерство здравоохранения по поручению главы правительства предложило продлить зимние каникулы для общеобразовательных и средних специальных учебных заведений.
Вместе с тем министерство предлагает в субботу и воскресенье установить дежурства в поликлиниках и амбулаториях. Об этом сообщает Минздрав РА.