Ազգային ժողովի նիստը սկսվեց հայտարարությունով
Ազգային ժողովի այսօրվա նիստն այսօր սկսվեց ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի հայտարարություններով: Նա պատգամավորներին տեղեկացրեց, որ այսօր առավոտյան հեռախոսազրույց է ունեցել Արցախի ԱԺ նախագահի ու վարչապետի հետ: Վերջիններս իրենց երախտագիտությունն են հայտնել ՀՀ բոլոր քաղաքացիներին, քաղաքական ուժերին՝ միասնականության և Ղարաբաղին աջակցություն ցուցաբելելու համար:
«Իրավիճակը գտնվում է Արցախի բանակի վերահսկողության ներքո: Եվս մեկ անգամ պետք է շեշտեմ, որ բազում են այն պատգամավորները, քաղաքացիները, ովքեր ցանկանում են ֆինանսական և այլ տիպի օգնություն, օժանդակություն ցուցաբերել մեր սիրելի արցախահայությանը: Տեղեկացնեմ, որ Արցախի կառավարությունն արդեն ստեղծել է նմանատիպ շտաբ, «Արցախբանկում» բացվել է հաշվեհամար, կան պատասխանատուներ, ովքեր զբաղվում են պարենային հարցերով»,-ասաց Է. Շարմազանովը:
Դիմելով պատգամավորներին՝ նա ասաց, որ ովքեր ցանկություն ունեն օժանդակելու Արցախին, կարող են դիմել ԱԺ-ին՝ ստանալու հաշվեհամարները և համակարգելու նպատակով բոլոր կորդինատները: Է. Շարմազանովը նշեց, որ որոշ պատգամավորներ թե՛ երեկ, թե՛ այսօր տարբեր տիպի օգնություն են ցուցաբերել Ղարաբաղին:

Заседание НС началось с заявления Эдуарда Шармазанова
Сегодняшнее зас едание Национального Собрания РА началось с заявления вице-спикера Эдуарда Шармазанова. Он сообщил, что сегодня утром имел телефонный разговор с председателем Национального Собрания и премьер-министром Арцаха. Последние выразили благодарность всем гражданам и политическим силам Армении за единство и поддержку Карабаха.
“Ситуация находится под контролем армии Арцаха. Еще раз хочу подчеркнуть, что очень многие депутаты и граждане хотят оказать финансовую и другую помощь нашим дорогим соотечественникам в Арцахе. Отмечу, что правительство Арцаха уже сформировало штаб, в “Арцахбанке” открыт расчетный счет, есть ответственные, которые занимаются вопросами продовольствия”,- сказал Э.Шармазанов.
Обращаясь к депутатам, вице-спикер отметил, что желающие оказать помощь Арцаху могут обратиться в НС. Шармазанов также сообщил, что некоторые депутаты вчера и сегодня уже оказали Карабаху различного рода помощь.