Ադրբեջանը կիրառել է ականանետեր ու նռնականետեր. ԼՂՀ ՊՆ
Ապրիլի 28-ի լույս 29-ի գիշերը ղարաբաղաադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով ադրբեջանական կողմը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ, ինչպես նաև 60 (19 արկ), 82 (128 արկ), 120 (5 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր, ՌՊԳ-7 (2արկ), ՀՀՆ-9 (2 արկ) ու ՀԱՆ-17 (27 արկ) տիպի նռնականետեր:
Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
«ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը»,- գրված է ԼՂՀ ՊՆ հաղորդագրության մեջ:

Азербайджан применил минометы и гранатометы – МО НКР
В ночь с 28 на 29 апреля по всему периметру линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск противник продолжал нарушать договоренность о прекращении огня, применяя стрелковое оружие различного калибра, минометы 60 мм (19 снарядов), 82 мм (128 снарядов), 120 мм (5 снарядов), РПГ-7 (2 снаряда), АГС – 17 (27 снарядов).
“Передовые подразделения Армии обороны владеют оперативной ситуацией и продолжают уверенно выполнять стоящую перед ними боевую задачу”,- говорится в сообщении Минобороны НКР.