Գառնեցիները փակել են ճանապարհը, նրանք հրաժարվում են պաշտոնյաների հետ առանձին հանդիպումներից
Այսօր Ազատ գետից ջրի տեղափոխման դեմ պայքարող գառնեցիները նորից հավաքվել էին գյուղի մշակույթի տան մոտ: Ժամը 14:30-ի սահմաններում ՀՀ ԳՆ ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի նախագահ Արամ Հարությունյանը, Կոտայքի մարզպետ Կարապետ Գուլոյանը և այլ աշխատակիցներ ժամանել են Գառնի: Սակայն պաշտոնյաները մշակույթի տան մոտ հավաքված գյուղացիներին թողել են դրսում և մտել մշակույթի տուն: Հրահանգել են, որպեսզի ժողովուրդը կամ մի քանի գյուղացիներ ներս մտնեն իրենց հետ հանդիպման համար, սակայն գյուղացիները հրաժարվել են մտնել և ասել են, որ եթե ասելիք ունեն, իրենք դրսում են, թող գան և բոլորի մոտ իրենց ասելիքն ասեն: Սակայն պաշտոնյաները դուրս չեն եկել, այլ փորձել են իրենց թիկնապահների օգնությամբ պարտադրել մարդկանց ներս մտնել մշակույթի տուն: Թիկնապահների և գյուղացիների միջև քաշքշուկ է տեղի ունեցել:
Գառնեցիները, սակայն, դուռը փակել են և հրաժարվել են ներս մտնել: Թիկնապահները կոնֆլիկտի մեջ են մտել գյուղացիների հետ: Ժողովուրդը, տեսնելով, որ այլ տարբերակ չկա, որոշել է թողնել «հյուրերին» մշակույթի տանը և փակել Գառնի-Երևան ճանապարհը: Այս պահին ճանապարհը փակ է,գյուղացիները պահանջում են, որպեսզի պաշտոնյաները հեռանալ գյուղից, քանի որ իրենք չեն պատրաստվում թույլ տալ Ազատ գետից ջրի տեղափոխումը:

Гарнийцы перекрыли дорогу и отказываются от встречи с чиновниками
Сегодня жители села Гарни, ведущие борьбу против переброски воды из реки Азат, в очередной раз собрались у местного дома культуры. Около 14:30 в Гарни прибыли председатель Госкомитета водного хозяйства Министерства сельского хозяйства РА Арам Арутюнян, губернатор Котайка Карапет Гулоян, другие должностные лица.
Чиновники зашли в здание, не пригласив туда сельчан. После этого гости предложили собравшимся перед зданием или отдельным лицам придти на встречу с ними, однако гарнийцы отказались, заявив, что если чиновникам есть что сказать, пусть придут к ним и поговорят. Чиновники, естественно, не вышли. Вместо этого они попытались с помощью своих телохранителей заставить людей войти в здание. Между телохранителями и сельчанами началась потасовка.
Гарнийцы закрыли дверь дома культуры и отказались зайти туда. Телохранители вступили в конфликт с местными жителями. Последние, поняв, что друих вариантов урегулирования ситуации нет, решили оставить “гостей” в доме культуры и перекрыть автотрассу Гарни-Ереван. В настоящий момент дорога заблокирована. Сельчане требуют, чтобы чиновники покинули село, поскольку они не собираются давать разрешение на переброску воды из реки Азат.