Քաղցրաշենի և հարևան գյուղերի բնակիչները պահանջում են մթերված խաղողի գումարը
Այսօր կառավարության շենքի դիմաց կրկին Քաղցրաշեն եւ հարեւան գյուղերի խաղողագործներին էին։ Նրանք պահանջում էին իրենց մթերված խաղողի վճարները։ Ժամեր շարունակ վարչապետին սպասելով՝ այդպես էլ հանդիպում տեղի չունեցավ։ Գյուղացիներին մոտեցավ միայն գյուղատնտեսության փոխնախարար Ռոբերտ Մակարյանը՝ հավաստիացնելով, որ վաղը, ժամը 11:00-ին գումարը կվճարվի:
Մթերող «Վինար» ընկերության տնօրենի որդին՝ Դավիթ Գալստյանը, ժամանեց եւ գյուղացիներին հավաստիացրեց, որ սպասում են նոտարի հաստատմանը, որպեսզի կարողանան ստանալ 100 մլն վարկ եւ փոխանցեն գյուղացիներին։ Սակայն գյուղացիները, չվստահելով ընկերությանը, Գալստյանի հետ միասին գնացին բանկ, որտեղ չկարողացան տեղեկություն ստանալ 100 մլն վարկի առկայության մասին՝ բանկի աշխատողի բացակայության պատճառով։
Գյուղացիները համոզված են, որ կրկին իրենց խաբում են, եւ եթե վճարեն այդ գումարը, ապա մասնակի են վճարելու, քանի որ 100 մլն դրամից 50 մլն-ը այդ ընկերությունը պարտք է։ Գյուղացիներից շատերը ասում են, որ այս նույն պատմությունները իրենք վաղուց են լսում եւ խաբվելու ցանկություն այլեւս չունեն։

Grape growers of Kaghtsrashen and surrounding villages again staged a protest outside the Government Building in Yerevan, demanding that they get paid for the grapes they delivered to the Vinar company.
The protestors were met by Deputy Minister of Agriculture Robert Markaryan who assured them they’d be paid tomorrow by 11 a.m.
Vinar Director Davit Galstyan also showed up and told the growers that he was simply waiting for a document to be notarized so that 1 100 million AMD bank loan could go through.
Not trusting Galstyan, the protestors accompanied him to the bank but were unable to get any information regarding the ‘pending’ loan. The loan officer was not present.
The protesters say that even if the 100 million loan goes through, the company has debt totaling 50 million and this will only allow Vinar to pay them a partial amount.
Feeling as if they’ve been given the run-around yet again, the protesters marched towards the Presidential Office on Baghramyan Avenue.