Կրակոցներ ընտրությունների օրը
Մայիսի 25-ի երեկոյան ժամը 20:40-ին Արարատի մարզի Շահումյան գյուղում` թիվ 24 ընտրատարածքում հրազենից սպանվել է շահումյանից Վրեժ Ավետիսյանը, վիրավորվել տեղամասային ընտրական հանձնաժողովի նախագահն ու «Արդարություն» դաշինքի վստահված անձը։
ՀՀ Ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը տարածել է հաղորդագրություն, որտեղ նշված է. «Մայիսի 25-ի երեկոյան, ժամը 21։05-ի սահմաններում Արարատի մարզի ոստիկանության բաժնից հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ Արարատի մարզի Շահումյան գյուղից լսվում են ավտոմատ կրակահերթի ձայներ։
Դեպքի վայր է մեկնել օպերատիվ խումբը եւ պարզել, որ ժամը 20։40-ի սահմաններում Շահումյան գյուղի բնակիչ Տարզան Ենոքյանը գյուղի միջնակարգ դպրոցի բակում հանդիպել է իր հետ նույն օրը վիճաբանության մեջ մտած համագյուղացի Վրեժ Ավետիսյանը, եւ առանց նախնական զրույցի, իր մոտ գտնված ավտոմատից կրակահերթ արձակել նրա ուղղությամբ։
Ավետիսյանը մահացել է, իսկ Շահումյանի գյուղապետ Նվեր Կարապետյանը ստացել է մարմնական վնասվածք։ Մարմնական վնասվածքներ են ստացել նաեւ դպրոցի բակում գտնվող 24/0652 տեղամասի նախագահ Ռոզա Ստեփանյանը եւ «Արդարություն» դաշինքի վստահված անձ Ռաֆիկ Օհանյանը»։
Տարզան Ենոքյանի վրա ատրճանակով կրակ է բացել ընտրական տեղամասում ծառայություն իրականացնող ոստիկանը: Տ.Ենոքյանը վիրավորվել է: Առգրավվել է նրա ԱԿ տեսակի ավտոմատը: Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ:

Shooting on Election Day
At 8:40 p.m. on May 25, 2003 in Precinct #24 in the village of Shahumyan, local resident Vrezh Avetisyan was killed, and the Local Election Commission chairwoman and an Ardarutiun (Justice) Bloc proxy were wounded in a shooting.
The department of public relations of the Republican Police put out a press-release which reads: “At about 9:05 p.m. on May 25th, we received a report from the Ararat Marz Police that sub-machine gun fire was heard in the village of Shahumyan.
“An operative group was sent to the spot and found that at about 8:40 p.m. Tarzan Yenokyan, a resident of the village of Shahumyan, saw Vrezh Avetissyan, with whom he had an argument earlier in the day, in the yard of the local school, and without saying anything opened fire in his direction.
“Avetisyan was killed, head of the Shahumyan village administration Nver Karapetyan, chairman of the Local Election Commission of Polling Station #06/52 located in the school building Roza Avetisyan, and Ardarutiun Bloc proxy Rafik Ohanyan were wounded.”
The policeman on duty in the polling station opened fire and wounded Tarzan Yenokyan, and confiscated an AK submachine gun. A criminal investigation has been launched.