Մնացական Ալեքսանյանը այրվածքներ և բեկորային վիրավորում է ստացել
Առողջապահության նախարարությունը տեղեկացրել է` այս գիշեր Խորենացի փողոցում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով Երևանի բժշկական կազմակերպություններ է դիմել 51 տուժած, նրանցից 29-ը` ոստիկան։
Մնացական Ալեքսանյանը տուժածներից մեկն է: Մնացականի ընկերներից մեկը մեզ հետ զրույցում տեղեկացնում է, որ բախումները սկսելիս Մնացականը եղել է դեպքի վայրից քիչ հեռու և երբ լսել է պայթուն ձայներ, վազել է այնտեղ: Դեպքի վայր հասնելուց վայրկյաններ անց գազային նռնակը պայթել է Մնացականի ոտքերի տակ:
Տուժածը ենթամաշկային վիրավորում է ստացել` այրվածքներ և բեկորային վիրավորումներ: Այս պահի դրությամբ, մեր զրուկացի պատմելով, բժիշկները Մնացականի առողջական վիճակը գնահատում են կայուն, կյանքին վտանգ չի սպառնում, քայլելու խնդիրներ չի ունենա:
Այս պահին Մնացականը գտնվում է Էրեբունի բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում:  Հարազատներին թույլ չեն տալիս Մնացականին տեսակցել, սակայն բժիշկները նրանց հաղորդել են` օրվա ընթացքում տղային կտեղափոխեն հիվանդասենյակ:

Мнацакан Алексанян получил ожоги и осколочное ранение
Министерство здравоохранения РА сообщило о том, что вследствие инцидента, который произошел минувшей ночью на улице Хоренаци, в медучреждения Еревана обратился 51 пострадавших, 29 из них полицейские.
В числе пострадавших оказался и Мнацакан Алексанян. Один из его друзей сообщил нам, что когда начались столкновения, Мнацакан находился недалеко от места событий. Услышав звуки взрывов, он побежал в сторону улицы Хоренаци, и буквально через несколько минут у него под ногами взорвалась газовая граната.
Мнацакан получил ожоги и осоколочное ранение. На данный момент врачи оценивают его состояние как стабильное,  угрозы для жизни нет, проблем с ходьбой не возникнет.
Мнацакан Алексанян находится в реанимационном отделении медцентра “Эребуни”. Родственникам не разрешают видеться с ним, но врачи уже сообщили, что в течение дня переведут его в палату.