Ասպրամ Մանուկյան. «Երկուսի կյանքին էլ վտանգ չի սպառնում»
«Սասնա Ծռեր» խմբի անդամ Պավել Մանուկյանի դուստրը` Ասպրամ Մանուկյանը, քիչ առաջ տեղեկացրեց, որ հոր և եղբոր` Արամ Մանուկյանի կյանքին վտանգ չի սպառնում:
«Արդեն կարողանում են խոսել, բայց հիմնականում ցավազրկողների պատճառով քնած են լինում»,- մեզ հետ զրույցում նշեց Ասպրամը:
Գնդի տարածքում վիրավորված Արամ Մանուկյանը, ինչպես մեզ ավելի վաղ տեղեկացրել էր «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի մամուլի քարտուղար Շուշան Հունանյանը, վիրահատությունից հետո շնչում է ինքնուրույն, մինչդեռ Պավել Մանուկյանը` արհեստական շնչառական ապարատի օգնությամբ: Շ. Հունանյանը խոստացավ մանրամասներ հաղորդել Պավել Մանուկյանի առողջական վիճակի մասին, սակայն մինչ այժմ տեղեկատվություն չունենք:
Հիշեցնենք, որ Պավել և Արամ Մանուկյանները վիրավորվել են այս գիշեր: «Սասնա Ծռեր» խումբը հայտարարել էր, որ ոստիկանությունը հարձակում է գործել, ինչին ոստիկանությունը պատասխանեց, թե Մանուկյանները վիրավորվել են փոխհրաձգության հետևանքով:

Аспрам Манукян: “Жизни обоих опасность не угрожает”
Дочь члена группы “Сасна црер” Павла Манукяна Аспрам Манукян немногим ранее сообщила, что жизни отца и брата, Арама Манукяна, опасность не угрожает.
“Они уже в состоянии говорить, но поскольку находятся в основном под воздействием обезболивающих, то большую часть времени спят”,- сказала в беседе с нами Аспрам.
Ранее пресс-секретарь медцентра “Эребуни” Шушан Унанян сообщила нам, что раненный на территории полка Арам Манукян после операции дышит самостоятельно, а Павел Манукян подключен к аппарату искусственного дыхания. Ш.Унанян пообещала сообщить подробности о состоянии здоровья Павла Манукяна, однако до сих сведений у нас нет.
Напомним, что Павел и Арам Манукяны были прооперированы  минувшей ночью. Группа “Сасна црер” заявила, что полиция совершила нападение. В ответ полиция сообщила, что Манукяны были ранены в результате перестрелки.