60 տուժածներից 3-ի վիճակը ծանր է
Խորենացի փողոցում և Սարի թաղում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով նախնական տվյալներով շտապ օգնության մեքենաներով մայրաքաղաքի 5 բժշկական հաստատություն են տեղափոխվել կամ դիմել տարբեր վնասվածքներով 60 տուժած։ Այս մասին հայտնում է Առողջապահության նախարարի մամուլի քարտուղար Անահիտ Հայթայանը:
««Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում այս պահին գտնվող 42 տուժածից մասնագետները ծանր են գնահատում 2-ի վիճակը։ Նրանցից մեկի աչքն է վիրահատվում, մյուսի մոտ այրվածքներ են։ Քննարկվում է նրա տեղափոխման հարցը մասնագիտական կենտրոն։
Ծանր է գնահատվում նաև «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն տեղափոխված 12 տուժածներից մեկի վիճակը։ Այստեղ գտնվող տուժած 5 ոստիկանից 1-ին` որովայնի հրազենային վնասվածքով, այս պահին վիրահատում են։
Մնացած տուժածների վիճակը բավարար է։
Ինչ վերաբերում է մամուլում շրջանառվող մանկահասակ երեխաներ հոսպիտալացնելուն, ապա հայտնում ենք, որ Երևանի որևէ հիվանդանոց, ինչպես նաև «Շտապբուժօգնությունը» այդ փաստը չհաստատեց»,- գրել է Հայթայանը։

Из 60 пострадавших трое находятся в тяжелом состоянии
По предварительным данным, вследствие инцидента, произошедшего на улице Хоренаци и в квартале Сари таг, на машинах скорой помощи в пять медицинских учреждений столицы были доставлены или обратились с травмами 60 пострадавших. Об этом сообщает пресс-секретарь Министерства здравоохранения РА Анаит Айтаян.
“На данный момент в медцентре “Сурб Григор Лусаворич” находятся 42 пострадавших, из них двое, по оценке врачей, в тяжелом состоянии. Одному из них удалили глаз, у другого имеются ожоги. Обсуждается вопрос их перевода в специализированные центры.
В тяжелом состоянии находится и один из доставленных в медцентр “Эребуни” 12 пострадавших. Одного из доставленных сюда пяти пострадавших полицейских, получившего ранение в брюшную полость, в настоящее время оперируют.
Состояние остальных удовлетворительное.
Что касается циркулируемых в прессе сведений о госпитализации малолетних детей, то сообщаем, что ни в одной больнице Еревана, а также в Службе скорой помощи этот факт не подтвердили”,- сообщила А.Айтаян.