Սպանդարյանցիները փակել են Երևան-Մեղրի միջպետական ճանապարհը.Սուրիկ Խաչատրյանն այնտեղ է
Այսօր ՊՊԾ գնդի տարածքում կրծքավանդակի հրազենային վնասվածք ստացած «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Սեդրակ Նազարյանի համագյուղացիներն ու հարազատները քարերով, ավտոմեքենաներով փակել են նրա հայրենի գյուղի՝ Սպանդարյանի ճանապարհը։
«Հետք»ի զրուցակից Վահագն Գրիգորյանը հաղորդում է, որ արդեն մեկ ժամ է սպանդարյանցիները փակել են ճանապարհը՝ որպես բողոքի նշան։ Ըստ նրա՝ ավտոմեքենաների շարասյունը ձգվում է մի քանի կիլոմետր։
Ճանապարհին դրվել են քարեր, որոնք, ըստ Գրիգորյանի, կարծես ճանապարհից հեռացրել են, սակայն մեքենաները դեռևս չեն կարողանում առաջանալ։ Սպանդարյանցիները բարկացած են.«Ասում էին՝ թող գնան սահմանի թուրք խփեն»,-պատմում է Գրիգորյանը։
Այս պահին այնտեղ է նաև Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանը և մի շարք բարձրաստիճան ոստիկաններ։ Ս․ Խաչատրյանը սպանդարյանցիներին հորդորում է բացել ճանապարհը՝ ասելով, որ երբ երեք օրից վիրահատությունը վերջանա, Սեդրակին կբերի գյուղ։ Սակայն սպանդարյանցիները որևէ կերպ համաձայնության չեն գալիս ու չեն բացում միջպետական ճանապարհը։

Спандарянцы перекрыли межгосударственную дорогу Ереван-Мегри. На место акции прибыл Сурик Хачатрян
Односельчане и родственники получившего огнестрельное ранение в область грудной клетки Седрака Назаряна, члена находящейся на территории полка Патрульно-постовой службы группы “Сасна црер”, с помощью камней и автомобилей перекрыли дорогу в его родное село Спандарян.
Как сообщил Hetq.am Ваагн Григорян, спандарянцы уже час блокируют дорогу в знак протеста, колонна автомобилей растянулась на несколько километров.
По словам Григоряна, сейчас дорога как будто освобождена от камней, однако автомобили пока не могут проехать. “Спандарянцы разгневаны, они говорят: пусть отправляются на границу и стреляют в турок”,- рассказал наш собеседник.
В настоящий момент на месте событий находятся губернатор Сюника Сурик Хачатрян и несколько высокопоставленных полицейских. Губернатор призвал жителей села разблокировать дорогу, заявив, что когда врачи закончат операцию, он через три дня привезет Седрака в село. Однако спандарянцы не соглашаются открывать дорогу.