Անդրիաս Ղուկասյանն անժամկետ հացադուլ է հայտարարել
Անդրիաս Ղուկասյանի պաշտպաններից Լուսինե Սահակյանը հաղորդում է, որ այսօր Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում իր ձերբակալման դեմ բողոքի քննարկման ընթացքում Ղուկասյանը հայտարարել է` իր նկատմամբ իրականացվող հետապնդումներն ակնհայտ քաղաքական են, ինքը քաղաքական բանտարկյալ է: Փաստաբանի փոխանցմամբ՝ Ղուկասյանը 17:50-ից հայտարարել է հացադուլ սկսելու մասին՝ հետևյալ պահանջով. «Պահանջում եմ ժողովրդից Հայաստանում հաստատել սահմանադրական կարգ և վերականգնել արդարադատությունը իրեն հասանելի բոլոր միջոցներով։ Հայաստանի Հանրապետությունում իշխանությունը պատկանում է ժողովրդին»։
Փաստաբան Լուսինե Սահակյանը փոխանցեց, որ Անդրիաս Ղուկասյանին հուլիսի 29-ին ծեծի ենթարկելու վերաբերյալ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն: Անդրիաս Ղուկասյանը շարունակում է անազատության մեջ մնալ Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ՁՊՎ-ում:

Андреас Гукасян объявил бессрочную голодовку
Один из защитников Андреаса Гукасяна, Лусине Саакян, сообщила, что сегдня в ходе рассмотрения в суде общей юрисдикции округов Арабкир и Канакер-Зейтун своей жалобы на задержание Андреас  Гукасян заявил, что гонения против него носят политический характер, а сам он является политзаключенным. По словам адвоката, с 17:50 Гукасян объявил бессрочную голодовку со следующим требованием: “Требую от народа всеми доступными ему средствами утвердить в Армении конституционный порядок и восстановить правосудие. Власть в Республике Армения должна принадлежать народу”.
По словам адвоката, в связи с избиением Андреаса Гукасяна 29 июля была назначена судмедэкспертиза. Гукасян находится под стражей в изоляторе временного содержания полиции города Еревана.