Լրագրող Թեհմինե Ենոքյանը հաղորդում է տվել հանցագործության մասին
Lragir.am-ի լրագրող Թեհմինե Ենոքյանը հրապարակել է իր հասցեին սպառնալիք պարունակող գրառման լուսանկար` ոստիկանությանը ներկայացնելով հաղորդում հանցագործության մասին և պահանջելով ապահովել իր անվտանգությունը:
«Հարգելի ՀՀ ոստիկանություն,
ես հաղորդում եմ ներկայացնում հանցագործության մասին, որտեղ ցանկանում եմ ձեզ տեղյակ պահել, որ հայտաբերվել են քաղաքացիական հագուստով ոստիկաններ, ովքեր բռնություն են կիրառել և սադրել են հուլիսի 29-ին Սարի թաղում` դաժան ծեծի ենթարկելով քաղաքացիներին: ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանը հայտարարել էր. «Ոստիկանության պետը օպերատիվ ծառայությունների ղեկավարներին հանձնարարել է հայտնաբերել միջադեպին մասնակից քաղաքացիական անձանց, որոնք սադրել են բախումները և բռնություն են կիրառել հավաքի մասնակիցների, լրագրողների ու ոստիկանների նկատմամբ»:
Սույն նամակով ուզում եմ ձեզ տեղեկացնել, որ հայտաբերվել Է բռնություն կիրառած և սադրանքներ հրահրած անձը, նա Վլադիմիր Գասպարյանի անվտանգության աշխատակից Գագո Զոհրաբյանն է: Լուսանկարները հրապարակել եմ, որպեսզի տեղեկացնեմ հանրությանը սույն անձի մասին: Այսօր առավոտյան իմ ֆեյսբուքյան էջում Գագո Զոհրաբյանի նկարի տակ ստացել եմ սպառնալիքներ Պավել Սասունյանի կողմից: Պահանջում եմ իմ անվտանգությունը ապահովելու նկատառումներով բացահայտել սույն անձին և պատասխանատվության ենթարկել:
Կից ուղարկում եմ ձեզ armtimes.com կայքի լուսանկարները, ինչպես նաև կցում եմ սպառնալիք պարունակող գրառման մասին փաստող լուսանկար»:

Журналист Теймине Енокян представила сообщение о преступлении
Журналист Lragir.am Теймине Енокян опубликовала фото записи с угрозами в ее адрес, а также представила в полицию сообщение о преступлении и потребовала обеспечить свою безопасность.
В письме журналист ставит в известность полицию о том, что обнаружены полицейские в гражданской одежде, которые 29 июля в квартале Сари тах применили насилие и организовали провокации, жестоко избив граждан. “Начальник Полиции РА Владимир Гаспарян заявил: “Начальник Полиции поручил руководителям оперативных служб обнаружить участвовавших в инциденте гражданских  лиц, которые спровоцировали столкновения и применили насилие по отношению к участникам митинга, журналистам и полицейским”.
Данным письмом хочу сообщить вам, что обнаружено лицо, применившее насилие и организовавшее провокации. Это сотрудник службы безопасности Владимира Гаспаряна Гаго Зограбян. Фотографии публикую с целью проинформировать общественность о данной личности. Сегодня утром на моей фейсбуковской страничке под фотографией Гаго Зограбяна я получила угрозы со стороны Павла Сасуняна. Исходя из соображений моей безопасности, требую установить и привлечь к ответственности данную личность.
Прилагаю фотографии сайта armtimes.com , а также снимки, свидетельствующие о записи с угрозами в мой адрес”,- говорится в заявлении Теймине Енокян.