ԼՂՀ արտգործնախարարն ընդունել է Թուֆենկյան հիմնադրամի պատվիրակությանը
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն այսօր ընդունել է Թուֆենկյան հիմնադրամի պատվիրակությանը, որի կազմում էր նաև ամերիկահայ հայտնի արձակագիր Քրիս Բոհջալյանը։ Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարությունը:
Կարեն Միրզոյանը, ըստ հաղորդագրության, ողջունել է Թուֆենկյան հիմնադրամի կողմից Արցախում իրականացվող բարեգործական ծրագրերը և կարծիք հայտնել, որ դրանք զգալիորեն նպաստում են Արցախի համայնքների զարգացմանը։
«Հանդիպման ընթացքում Կարեն Միրզոյանը ներկայացրել է Արցախի առջև ծառացած մարտահրավերները և դրանց հաղթահարմանն ուղղված ԼՂՀ ժողովրդի և իշխանությունների ջանքերը՝ կարևորելով նաև միջազգային հանրությանը Արցախի մասին ճշգրիտ տեղեկատվություն ներկայացնելու անհրաժեշտությունը։ Այս համատեքստում ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարն արժևորել է Քրիս Բոհջալյանի զգալի ներդրումը Հայոց ցեղասպանության և համահայկական նշանակություն ունեցող հարցերը բարձրաձայնելու գործում»,- հայտնում է նախարարությունը։

NKR Foreign Minister Received Delegation of the Tufenkian Foundation
On August 31, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno Karabakh Republic Karen Mirzoyan received the delegation of the Tufenkian Foundation, which included also well-known American-Armenian novelist Chris Bohjalian.
Karen Mirzoyan welcomed the programs implemented in Artsakh by the Tufenkian Foundation and noted that they significantly contributed to the development of Artsakh communities.
During the meeting, Karen Mirzoyan briefed on the challenges facing Artsakh and the efforts of the NKR people and authorities aimed at overcoming them. He also stressed the importance of providing accurate information to the international community about Artsakh. In this context, the NKR Foreign Minister highly appreciated the significant contribution made by Chris Bohjalian to voicing the issue of the Armenian Genocide as well as other issues of nationwide significance.