Հայաստան կժամանեն ԱՄՆ-ի մի շարք համալսարանների պաշտոնական ներկայացուցիչները
Միջազգային կրթության ամերիկյան խորհուրդների EducationUSA հայաստանյան գրասենյակը հոկտեմբերի 26-ին հրավիրում է մասնակցելու EducationUSA ամենամյա կրթական ցուցահանդեսին:
«EducationUSA կրթական ցուցահանդեսը հիանալի հնարավորություն է հանդիպելու ԱՄՆ տարբեր համալսարանների ներկայացուցիչներին՝ Ձեզ հուզող հարցերն ուղղելու համար: Շատերի համար, ովքեր չեն կարող այցելել այն համալսարանները, որոնցով հետաքրքված են, սա լավագույն տարբերակն է առաջնային տեղեկատվություն ձեռք բերելու կոնկրետ համալսարանի մասին անմիջապես համալսարանի պաշտոնական ներկայացուցչից»,- հայտնում է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը:
EducationUSA կրթական ցուցահանդեսի շրջանակներում Հայաստան են ժամանելու ԱՄՆ հետևյալ համալսարանների պաշտոնական ներկայացուցիչները՝ 1. Adelphi University 2. American University of Armenia 3. Diablo Valley College 4. Green River College 5. John Cabot University 6. Luther College 7. Minerva Schools at KGI 8. North American University 9. Shoreline Community College 10. State University of New York - Brockport 11. Syracuse University 12. University of Colorado Boulder 13. University of South Dakota 14. Webster Vienna Private University
Հայաստանում Բրիտանական խորհուրդը ևս ներկայացված է ցուցահանդեսին: EducationUSA կրթական ցուցահանդեսին մասնակցելու համար առցանց գրանցումը պարտադիր է: Դեսպանատունը խնդրում է գրանցվել՝ լրացնելով այս հարցաշարը: Գրանցումից հետո կբացվի հատուկ էջ, որտեղ հնարավոր է տեսնել ցուցահանդեսի տոմսը:
EducationUSA Կրթական Ցուցահանդեսը տեղի կունենա հոկտեմբերի 26-ին` ժամը 16:30-19:00-ը, «Բեստ Վեստերն Կոնգրես» հյուրանոցում (Երևան «Բոլ Ռում» դահլիճ, մուտքը` գրանցումը հաստատող տոմսով):

EducationUSA Armenia to Host Official Reps from U.S. Institutions
EducationUSA and American Councils Armenia invite you to attend the traditional EducationUSA Fair 2016 which will be held on October 26, from 4:30-7:00 pm.
The EducationUSA Fair will provide you with innumerable opportunities to talk with representatives from U.S. colleges and universities that are actively seeking students just like you. For many of you who cannot visit the colleges you are interested in, this is your chance to learn first-hand about the particular schools, and for the representatives to meet and learn a bit about you!
On October 26 EducationUSA Armenia will host the official representatives from the following U.S. institutions: 1. Adelphi University 2. American University of Armenia 3. Diablo Valley College 4. Green River College 5. John Cabot University 6. Luther College 7. Minerva Schools at KGI 8. North American University 9. Shoreline Community College 10. State University of New York - Brockport 11. Syracuse University 12. University of Colorado Boulder 13. University of South Dakota 14. Webster Vienna Private University
British Council Armenia is also presented at the Fair. The online registration is required If you plan to attend the EducationUSA Fair 2016 on October 26. Please register by completing this survey. After the online registration, you will be forwarded to the confirmation page where you will see your ticket. Please, PRINT/SAVE the TICKET and BRING it with you to the Fair. Follow the event on Facebook.