Սաթենիկ Թելֆեջյանը ժառանգություն ստացած հողատարածքը նվիրաբերել է Խարբերդի մանկատանը
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն հյուրընկալել է Սաթենիկ Թելֆեջյանին, ով ցանկություն է հայտնել Խարբերդ համայնքում եղբորից ժառանգություն ստացած 31,7 հա հողատարածքը նվիրաբերության կարգով փոխանցել Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության Խարբերդի մասնագիտացված մանկատանը:
Վարչապետ Կարապետյանը շնորհակալություն է հայտնել տիկին Թէլֆեջյանին՝ նախաձեռնության համար. «Շատ շնորհակալ եմ ամեն ինչի համար, Ձեր՝ անհանգիստ լինելու համար, ցանկանում եմ Ձեզ ամենայն բարիք»:
Իր հերթին, տիկին Թելֆեջյանը վարչապետին մաղթել է հաջողություններ՝ նշելով. «Ես իմ կյանքի վերջին օղակում եմ և ի սրտե ցանկանում եմ Ձեզ հաջողություններ, որ իմ հայրենիքը շատ մեծ մակարդակի վրա հասնի, մեծ հույս ունեմ»
Այնուհետև Սաթենիկ Թելֆեջյանը և «Խարբերդի մասնագիտացված մանկատուն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Հարություն Բալասանյանը ստորագրել են հողատարածքը նվիրաբերելու փաստաթուղթը՝ նոտարի հաստատմամբ:

Сатеник Телфеджян подарила полученный в наследство земельный участок Харбердскому детдому
Премьер-министр Карен Карапетян принял гражданку Сатеник Телфеджян, которая выразила желание полученный от брата в наследство земельный участок 31,7 га в общине Харберд в порядке дарения передать Харбердскому специализированному детдому Министерства труда и социальных вопросов РА.
Премьер-министр Карапетян поблагодарил госпожу Телфеджян за инициативу: «Очень благодарен Вам за все, за Ваше беспокойство, желаю Вам всех благ».
В свою очередь, госпожа Телфеджян пожелала Премьер-министру успехов, отметив: «Я на последнем этапе своей жизни и сердечно желаю Вам успехов, чтобы моя родина достигла очень высокого уровня, я очень надеюсь».
Затем Сатеник Телфеджян и директор ГНКО «Харбердский специализированный детский дом» Арутюн Баласанян подписали документ о дарении земельного участка с нотариальным заверением.