Ռուբիկ Հակոբյանը` խորհրդարանում տեղի ունեցած միջադեպի մասին
Պատգամավոր Ռուբիկ Հակոբյանը Ազգային ժողովի նիստի ժամանակ անդրադարձավ երեկ խորհրդարանում տեղի ունեցած, իր գնահատմամբ՝ տհաճ միջադեպին:
«Ցավ եմ զգում, որ այդ պատճառով որոշ կայքէջեր, սոցիալական ցանցեր ոչ դրական գնահատական են տվել խորհրդարանին՝ ոչ հարիր միջադեպի համար։ Բայց նաև ուզում եմ ասել, որ միջադեպի մյուս կողմը լրագրող չի եղել, եղել է խուլիգան, որի հետագա գործունեությունը փորձել եմ կանխել։ Հարգելի´ լրատվական դաշտ, ճիշտ եք անում, որ քննադատում եք բռնությունը, բայց ես կխնդրեի նաև, որ այն լրագրողները, որոնք պատվեր են կատարում` թերթի, գլխավոր խմբագրի, մի քիչ ուսումնասիրեք` նրանք իրավունք ունե՞ն լրագրությամբ զբաղվելու»,- ասաց պատգամավորը։
Հակոբյանը ասաց, որ «բարձր» է գնահատում լրագրությունը և շատ նախանձախնդիր է այդ ոլորտի նկատմամբ և կցանկանա` այդ դաշտում լինեն լրագրողներ, «ոչ թե բանսարկու, տգետ անձեր»։

Рубик Акопян об инциденте в парламенте
Депутат Рубик Акопян во время заседания Национального Собрания коснулся, по его словам, “неприятного инцидента”, который произошел вчера в парламенте.
“Мне очень жаль, что в связи с этим некоторые сайты и социальные сети дали отрицательную оценку недостойному парламента инциденту. Но хочу также сказать, что другой стороной инцидента был не журналист, а хулиган, чьи дальнейшие действия я пытался предотвратить. Уважаемые представители информационного поля, вы правильно делаете, что критикуете насилие, но я бы попросил вас задуматься над тем, имеют ли право журналисты, которые выполняют заказ газеты, главного редактора, заниматься журналистикой”,- сказал депутат.
Акопян также заявил, что “высоко” оценивает журналистику, относится к этой сфере очень требовательно, поэтому хочет, чтобы в этом поле были журналисты, а не “интриганы и неучи”.