Այսօր տեղի է ունեցել Հայաստանի կառավարության արտահերթ նիստ, որը վարել է վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
Օրակագում ընդգկված առաջին հարցով կառավարությունը հավանություն է տվել «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագծին, որի նպատակն օրենքով ամրագրված դրույթների համապատասխանեցումն է ՀՀ հարկային օրենսգրքի 444-րդ հոդվածի 14-րդ մասով սահմանված դրույթներին:
Երկրորդ հարցով գործադիրը որոշել է առաջարկել ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահին դեկտեմբերի 22-ին ժամը 12:00-ին գումարել ՀՀ ԱԺ արտահերթ նստաշրջան և օրակարգում ընդգրկել «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին ՀՀ օրենքի նախագիծն ու երեք միջազգային պայմանագրեր:

Состоялось внеочередное заседание Правительства РА
В рамках первого вопроса повестки дня Правительство одобрило проект закона РА «О внесении изменения в закон РА «О государственной пошлине», целью которого является приведение зафиксированных в законе положений в соответствие с положениями 14-й части 444-й статьи Налогового кодекса РА.
По второму вопросу повестки дня Правительство решило предложить Председателю Национального Собрания РА 22 декабря в 12:00 созвать внеочередную сессию НС РА и включить в повестку дня проект закона РА «О внесении изменения в закон РА «О государственной пошлине» и три международных договора.