Կարեն Կարապետյանի ամանորյա ուղերձը
Այսօր այնպես է ստացվել, որ ես լինելով ձեզանից մեկը՝ հնարավորություն և պատիվ ունեմ շնորհավորելու ձեր Նոր տարին և Սուրբ ծնունդը:
Սրտա՛նց շնորհավորում և ցանկանում եմ, որ յուրաքանչյուրիդ ընտանիքում լինի տաք, ջերմ, լուսավոր ու սիրով լի:
Այս օրերին ձեր ընտանիքի անդամների, բարեկամների, ընկերների հետ հնարավորություն կունենաք միմյանց բազմաթիվ լավ խոսքեր, բարեմաղթանքներ ասելու, ձեր երեխաներին և թոռնիկներին գրկելու, ծնողներին մեծարելու: Ես հույս ունեմ, որ միմյանց ասված բոլոր ցանկությունները ա՛նպայման կիրականանան:
Ցանկանում եմ նաև, որ նոր տարվա տոներից հետո առօրյա կյանք վերադառնաք լա՛վատեսությամբ տրամադրված, աշխատանքային նո՛ր եռանդով, և մասնակից դառնաք մեր երկրի ապագայի կառուցմանը, այն ապագայի, որ մենք բոլորս երազում ենք:
Խոստանում եմ ձեզ, որ կառավարությունը, իմ թիմակիցները օր ու գիշեր անմնացորդ աշխատելու են, որպեսզի մաքսիմալ իրագործվեն բոլոր այն նախաձեռնություններն ու ծրագրերը, որոնք անհրաժեշտ են մեր ժողովրդին:
Մի բան հստակ գիտեմ, որ այդ ամենը մե՛նք անելու ենք, և դրա համար անհրաժեշտ է յուրաքանչյուրիս ցանկությունը, կամքը և լավատեսությունը:
Սի՛րելի ժողովուրդ,
Չի լինելու մի պահ, որ դժվարություններ ու պրոբլեմներ ընդհանրապես չլինեն: Բոլոր երկրների ու ազգերի մոտ դրանք անխուսափելի են: Նշանակու՞մ է դա, որ այդ դժվարություններից պետք է խեղճանանք, պետք է նեղսրտենք: Իհարկե՝ ոչ: Հա՛կառակը, պետք է դեմ առ դեմ կանգնենք, լուծենք ու գնանք առաջ:
Առջևում մեզ ծանր աշխատանք է սպասվում: Խնդրում եմ ձեզ չկասկածե՛լ, որ մեր ձգտումների մեջ մենք անկեղծ ենք, և գնալու ենք մինչև վերջ: Մեր ժողովուրդը միշտ արդարամիտ է: Մենք էլ մեր հերթին պատրաստ ենք լսել յուրաքանչյուր քննադատություն և խորհուրդ: Պատրաստ ենք ձեզ հետ միասին ամեն օր մի քայլ անելով, մի քար դնելով հաստատակամ շարժվենք առաջ:
Իմ ամենամեծ բարեմաղթանքը և ցանկությունն է, որ նոր տարուց սկսած ապագային նայենք ավելի վստահ և համարձակ:
Տարեմուտի այս օրը ցանկանում եմ բոլորի օջախներին սեր և ջերմություն, իսկ մեր երկրին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն:

Сегодня так получилось, что я, будучи одним из вас, имею возможность и честь поздравить вас с Новым годом и Рождеством.
Сердечно поздравляю и желаю, чтобы в семье каждого из вас было тепло, светло и царила атмосфера любви.
В эти дни вместе с членами вашей семьи, родственниками, друзьями у вас будет возможность высказать друг другу много хороших слов, пожеланий, обнять ваших детей и внуков, чествовать родителей. Я надеюсь, что все высказанные друг другу пожелания обязательно сбудутся.
Желаю также, чтобы после новогодних праздников вы вернулись к повседневной жизни с оптимистичным настроем, с новой энергией взялись за работу и приняли участие в построении нашей страны, того будущего, о котором мы все мечтаем.
Обещаю вам, что Правительство, члены моей команды будут день и ночь беспрестанно работать, чтобы были максимально реализованы все те инициативы и программы, которые необходимы нашему народу.
Одно я знаю точно, что все это мы сделаем, и для этого необходимы желание, воля и оптимизм каждого из нас.
Дорогой народ!
Не будет такого момента, чтобы трудностей и проблем не было вообще. У всех стран и народов они неизбежны. Означает ли это, что мы должны из-за этих трудностей раздосадоваться и приуныть? Конечно нет! Наоборот, мы должны встать лицом к ним, решить их и идти вперед!
Впереди нас ждет тяжелая работа. Прошу вас не сомневаться, что мы искренни в своих устремлениях и пойдем до конца. Наш народ всегда объективен. И мы в свою очередь готовы выслушать любую критику и совет. Готовы вместе с вами, каждый день делая по шагу, ставя по камню, твердо идти вперед.
Мое самое большое доброе пожелание и желание, чтобы начиная с нового года мы смотрели в будущее увереннее и смелее.