Հաց բերողին տեղափոխել են «Դատապարտյալների հիվանդանոց». նա կալանավորված է
Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների առաջին ատյանի դատարանը բավարարել է ՀՔԾ քննիչի միջնորդությունը՝ Արթուր Սարգսյանին կալանավորելու մասին: Այս մասին «Հետքին» հայտնեց Արթուրի եղբայրը՝ Արսեն Սարգսյանը՝ նշելով, որ եղբորը տեղափոխել են «Դատապարտյալների հիվանդանոց»:
«Էսօր Արթուրի աղջկա ծննդյան օրն էր, «նվեր» արեցին»,-ասաց Արսեն Սարգսյանը՝ ավելացնելով, որ կանխազգում էր կրկնակի ձերբակալությունն ու կալանքը:
ՀՔԾ մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը «Հետքին» հայտնեց, որ Արթուր Սարգսյանին ձերբակալելու որոշում է կայացվել՝ հաշվի առնելով ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 131-րդ հոդվածը: Ըստ որի՝ եթե մեղադրյալը խախտում է իր նկատմամբ կիրառված ստորագրություն չհեռանալու մասին խափանման միջոցի պայմանները, ապա քրեական վարույթն իրականացնող մարմինն իրավունք ունի որոշում ընդունել տվյալ անձին ձերբակալելու մասին: Ըստ նախաքննական մարմնի, «Արթուր Սարգսյանը բազմիցս խախտել է այդ պայմանները»։
Արթուր Սարգսյանի փաստաբան Տիգրան Եգորյանը «Ազատություն» ռադիոկայանի ուղիղ եթերում հայտնել է, որ քննիչին փետրվարի 3-ին ներկայանալու փոխարեն պայմանավորվածություն է ծեռք բերվել փետրվարի 6-ին ներկայանալու մասին, ինչը կատարվել է: Բայց դրանից հետո որոշում է կայացվել «Հաց բերողին» ձերբակալերու մասին:
Հիշեցնենք, որ անցյալ տարվա հուլիսին ՊՊԾ գնդում «Սասնա Ծռերին» հաց հասցրած Արթուր Սարգսյանը առաջին անգամ ձերբակալվել էր հուլիսի 31-ին, ապա կալանավորվել: 6 ամիս անց՝ դեկտեմբերի 31-ին դատախազի որոշմամբ փոխվել էր նրա խափանման միջոցը. կիրառվել էր ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին: Արթուր Սարգսյանը մեղադրվում է մեղադրվում է պատանդներ պահելուն և զենք-զինամթերք տեղափոխելուն ու պահելուն օժանդակելու մեջ: Արթուր Սարգսյանի մոտ առկա է զինծառայության ընթացքում ստացած Բեխտերևի հիվանդություն, նա տարել է նաեւ ողնաշարի վիրահատություն՝ C1 և C2 մասնահատումով և պրոթեզավորմամբ, ունի որովայնային գծային ճողվածք՝ բավականին մեծ չափի: 2-րդ խմբի հաշմանդամ է: Արցախյան պատերազմի ժամանակ սնունդ է մատակարարել ազատամարտիկներին ու ստացել վիրավորում: Ունի ֆիզիկական գործունեության սահմանափակումներ, հատուկ պայմանների կարիք: Նշենք, որ Բեխտերևի հիվանդությունը ներառված է պատժի կրման հետ անհամատեղելի հիվանդությունների ցանկում (Կառավարության 2006թ. 825-Ն որոշմամբ):

Доставщик хлеба арестован и переведен в “Больницу для осужденных”
Суд первой инстанции административных округов Арабкир и Канакер-Зейтун удовлетворил ходатайство следователя Специальной следственной службы об аресте Артура Саркисяна. Об этом Hetq.am сообщил брат Артура Арсен Саркисян, добавив, что брат переведен в “Больницу для осужденных”.
Пресс-секретарь ССС Марина Оганджанян в беседе с Hetq.am отметила , что решение об аресте Артура Саркисяна было принято на основании ст. 131 УК РА, которая касается нарушения обвиняемым условий меры пресечения в виде подписки о невыезде. По утверждению органа предварительного следствия Саркисян неоднократно нарушал эти условия.
Адвокат Тигран Егорян в интервью радио “Свобода” сообщил, что со следователем была достигнута договоренность о том, чтобы Артур Саркисян явился не 3, а 6 февраля, что и было сделано. Однако после этого Доставщик хлеба был задержан.
Напомним, что Артур Саркисян, который в июле прошлого года доставил хлеб членам вооруженной группы “Сасна црер”, захватившей территорию полка Патрульно-постовой службы в Ереване, 31 июля был задержан, а затем арестован. Спутя шесть месяцев, 31 декабря, решением прокурора арест был заменен на подписку о невыезде. А.Саркисян обвиняется в удержании заложников, транспортировке и хранении оружия и боеприпасов.
У Артура Саркисяна болезнь Бехтерева, грыжа брюшной полости, он перенес операцию на позвоночнике, имеет 2-ю группу инвалидности.
Во время Арцахской войны Артур доставлял еду ополченцам и был ранен. Имеет ограничение физической деятельности, нуждается в особых условиях. Отметим, что болезнь Бехтерева включена в список заболеваний, несовместимых с несением наказания (решение Правительства РА 825-Ն, 2006 г.).