Սահմանի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր
Փետրվարի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հրադադարի պահպանաման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ։ ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ այդ ընթացքում, հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 430 կրակոց:
Արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր՝ արձակելով 5 արկ:
Մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական ծառայություն՝ խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմելով նաև պատասխան գործողությունների:

ВС Азербайджана применили минометы
11 и в ночь на 12 февраля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск противник нарушил режим прекращения огня около 35 раз. По сообщению пресс-службы Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики в направлении армянских передовых позиций противник произвел свыше 430 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
На восточном направлении азербайджанские вооруженные силы применили 60-мм и 820-мм минометы, выпустив 5 снарядов.
Передовые подразделения Армии обороны продолжают уверенно нести боевую службу, в случае крайней необходимости прибегая к ответным дйствиям, говорится в сообщении пресс-службы МО НКР.