«Հաց բերողի» եղբայրն անհետացել է
«Հաց բերող» Արթուր Սարգսյանի եղբայրը՝ Արսեն Սարգսյանն անհետացել է: Արթուր Սարգսյանի մայրը՝ տիկին Դոնարան «Հետքին» ահազանգեց, որ փետրվարի 11-ին՝ երեկոյան  որդին դուրս է եկել տնից և մինչ օրս չի վերադարձել: Մայրը մտավախություն ունի, որ նրան ևս կարող է ձերբակալած լինեն:
Տիկին Դոնարան պատմեց, որ Արթուրի ձերբակալման օրը բոլորով եկել են Երևան, բայց փետրվարի 11-ին Արսենը գնացել է Արարատի մարզի Բյուրավան գյուղի իրենց տուն, որպեսզի ինչ-որ իրեր բերի: Մոտենալիս հեռվից նկատել է, որ տան դարպասները բաց են, և կարմիր բերետավորներ, համազգեստով և ոչ համազգեստով անձինք իրենց տան շուրջն են պտտվում, մի քանի մեքենա է կանգնած դարպասների մոտ: Արսենը հեռվից հետևել է՝ վախենալով տուն մտնել և հետ է վերադարձել Երևան: Այդ ամենի մասին պատմել է տիկին Դոնարային, նրան է հանձնել հեռախոսը և ասել, որ գնում է:
Այդ օրվանից տիկին Դոնարան տղայից լուր չունի: Կասկածում է, որ տղային ևս հետևել են, ձերբակալել են կամ էլ թաքնվել է՝ վախենալով հետապնդումից: «Մենք այս պետությանը թշնամի չենք, ապրել ենք մարդավարի, մարդկանց օգնող, հասնող, իսկ հիմա ստացվում է  այնպես, որ իմ մի որդին բանտում է՝ հացադուլի մեջ, իսկ մյուս տղաս էլ՝ չգիտեմ, թե որտեղ է: Թող իմ Արսենին բերեն հետ, ինչու պիտի վախեցած լիներ, ուրեմն մի բան տեսել կամ զգացել է»,- ասաց տիկին Դոնարան:
Հիշեցնենք, որ Արթուր Սարգսյանի ձերբակալման օրը ՀՔԾ-ի շենքի մոտ «Հետքի»  հետ զրույցում Արսենը նշել էր, որ վախեցած և տագնապած է, և գուցե եղբոր ձերբակալությունից հետո հերթը իրենն է:
«Անհանգիստ եմ, չեմ քնում, փողոցներն եմ թափառում, ինչքան ծանոթ մարդ կա՝ հարցնում եմ, ոչ մեկ Արսենիս չի տեսել: Ինչ են ուզում իմ ընտանիքից: Ես վախենում եմ, եթե եկել են տուն, հնարավոր է՝ մի բան տեղադրած լինեն՝ զենք կամ թմրանյութ, որպեսզի Արսենին տանելու հիմք ունենան: Սա իմ ընտանիքի հանդեպ հետապնդում է»,- ասաց Սարգսյան եղբայրների մայրը:
Եթե բռնել են, պարտավոր չե՞ն փաստաբան հատկացնելու, հարազատներին տեղեկացնելու: Ամեն դեպքում բոլորին հասկանալի է, որ բան են սարքում այս ազնիվ մարդկանց գլխին: Բայց ՉԵՆ ՄԱՐՍԵԼՈՒ:

Исчез брат “доставщика хлеба”
Арсен Саркисян, брат “доставщика хлеба” Артура Саркисяна, исчез. Их мать Донара Саркисян сообщила Hetq.am, что вечером 11 февраля Арсен вышел из дома и до сих пор не вернулся. Мать думает, что его могли задержать.
Донара рассказала, что в день задержания Артура они приехали в Ереван, а 11 февраля Арсен отправился за некоторыми вещами в их дом в селе Бюраван  Араратской области. Приближаясь к дому, он заметил, что ворота открыты, рядом стоят несколько автомобилей, а вокруг дома ходят красноберетники, лица в форме и штатском. Арсен наблюдал за происходящим издалека. Он испугался подойти к дому и вернулся в Ереван. Об этом Арсен рассказал  матери, отдал ей свой телефон и сказал, что уходит.
С того дня Донара не видела сына. Женщина подозревает, что за Арсеном тоже следили и либо его задержали, либо он сам, боясь преследований, спрятался. “Мы не враги этому государству. Жили как все, помогали людям, приходили им на помощь. А теперь получается, что один мой сын в тюрьме, где объявил голодовку, а где находится второй, мне неизвестно. Пусть вернут моего Арсена, почему он должен быть в бегах? Значит, что-то увидел или почувствовал...” - сказала Донара.
В день задержания Артура Саркисяна его брат Арсен в ходе беседы с Hetq.am возле здания Специальной следственной службы сказал, что напуган и опасается, что после ареста брата настала его очередь.
“Я в тревоге, не сплю ночи напролет, брожу по улицам и спрашиваю всех знакомых, не видели ли они Арсена. Что им нужно от моей семьи? Я напугана, если они пришли к нам домой, то могли что-то подбросить – оружие или наркотики, чтобы иметь основания для задержания Арсена. Это преследование в отношении моей семьи”,- сказала мать Артура и Арсена Саркисянов.