Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 44 անգամ
Փետրվարի 15-ին և լույս 16-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 44 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 500 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ բացի հրաձգային զինատեսակներից, արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ) և հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (4 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Противник нарушил режим прекращения огня 44 раза
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск 15-го и в ночь на 16-е февраля противник из стрелкового оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня 44 раза, произведя в направлении армянских передовых позиций около 500 выстрелов.
Кроме стрелковых видов оружия ВС Азербайджана на восточном направлении применили 60-мм миномет (1 снаряд) и станковый противотанковый гранатомет (4 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны НКР сохраняют полный контроль на передовой, продолжая уверенно нести боевое дежурство. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.