Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ
ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը գայտնում է, որ փետրվարի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 300 կրակոց: Հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՀՀՆ-9 տիպի նռնականետ (1 արկ):
Մամուլի ծառայության հաղոդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Противник нарушил режим прекращения огня около 35 раз
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск 18-го и в ночь на 19-е февраля противник из стрелкового оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня около 35 раз, произведя в направлении передовых армянских позиций свыше 300 выстрелов. На северном направлении ВС Азербайджана применили также гранатомет СПГ-9 (1 снаряд).
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики сохраняют полный контроль на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.