Շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետեր (4 արկ) և ՁՀՆ-7 տիպի նռնականետ (2 արկ):
Գիշերը հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 75 անգամ
Փետրվարի 23-ին և լույս 24-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, ականանետերից, նռնականետերից ու տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 75 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 830 կրակոց:Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Մամուլի ծառայության հաղոդրմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը: Այս մասին տեղեկ

Противник нарушил режим прекращения огня свыше 75 раз
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск 23  и в ночь на 24 февраля противник из минометов, гранатометов и стрелкового оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня свыше 75 раз. В  направлении армянских позиций было произведено около 830 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
На восточном направлении линии соприкосновения войск ВС Азербайджана применили 60-мм и 82-мм минометы (4 снаряда) и гранатомет РПГ-7 (2 снаряда).
Подразделения Армии обороны продолжают сохранять полный контроль на передовой и уверенно выполняют поставленную перед ними боевую задачу, говорится в сообщении МО НКР.