Սերժ Սարգսյանը աշխատանքային այցով կմեկնի Բրյուսել
Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը տեղեկացնում է, որ Սերժ Սարգսյանը փետրվարի 26-28-ը աշխատանքային այց կկատարի Բելգիայի Թագավորություն՝ Բրյուսել: Երկօրյա այցի հագեցած օրակարգի շրջանակներում Հանրապետության Նախագահը բարձր մակարդակի հանդիպումներ կունենա ԵՄ բոլոր կառույցների ղեկավարների՝ Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի, Եվրոպական hանձնաժողովի նախագահ Ժան-Կլոդ Յունկերի, Եվրոպական միության արտաքին քաղաքականության և անվտանգության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ, Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ Ֆեդերիկա Մոգերինիի, Եվրոպական խորհրդարանի նախագահ Անտոնիո Տայանիի, ինչպես նաև Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության նախագահ Ժոզեֆ Դոլի և ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգի հետ:
Բրյուսելում նախատեսված է նաև Սերժ Սարգսյանի հանդիպումը «Կարնեգի» հետազոտական կենտրոնի փորձագետների հետ: Սերժ Սարգսյանը «Կարնեգի» կենտրոնում հանդես կգա ելույթով:
Հանրապետության նախագահն աշխատանքային այցի շրջանակներում կհանդիպի նաև հայ համայնքի գործարար ներկայացուցիչների հետ:

Президент Серж Саргсян отправится с рабочим визитом в Брюссель
В рамках насыщенной повестки двухдневного визита Президент Республики проведет встречи высокого уровня с руководителями всех структур ЕС: Председателем Совета Европы Дональдом Туском, Председателем Европейской Комиссии Жан-Клодом Юнкером, Верховным представителем Европейского союза по иностранным делам и политике безопасности, вице-председателем Европейской Комиссии Федерикой Могерини, Председателем Европейского Парламента Антонио Таяни, а также Председателем Европейской народной партии Жозефом Долом и Генеральным секретарём НАТО Йенсом Столтенбергом.
В Брюсселе намечается также встреча Президента Саргсяна с экспертами Исследовательского центра Карнеги. Серж Саргсян в Центре Карнеги выступит с речью.
В рамках рабочего визита Президент Республики встретится также с представителями бизнеса армянской общины.