Հակառակորդը հրանոթներով կրակել է նաև Թալիշ գյուղի ուղղությամբ
Փետրվարի 25-ին և լույս 26-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը 122մմ Դ-30 հաուբից և Դ-44 տիպի հրանոթներից, ականանետերից ու նռնականետերից շարունակել է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 2200 կրակոց:
ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան, հյուսիսարևելյան և հյուսիսային ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը Դ-30, Դ-44 հրանոթներից և ականանետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է 113 արկ, որից 36-ը հրանոթներից, 77-ը՝ ականանետերից: Հակառակորդը հրանոթներով կրակել է նաև Թալիշ գյուղի ուղղությամբ (18 արկ):
Մամուլի ծառայության հողրդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Противник стрелял из пушек в направлении Талыша
Вдоль всей линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 25-го и в ночь на 26-е февраля противник из 120-мм гаубицы Д-30, пушек Д-44, минометов и гранатометов продолжал интенсивно нарушать режим прекращения огня, произведя в направлении передовых армянских позиций свыше 2200 выстрелов.
Как сообщает пресс-служба Армии обороны Республики Арцах, наиболее интенсивные нарушения зарегистрированы на восточном, северо-восточном и северном направлениях. На указанных участках ВС Азербайджана из пушек Д-30, Д-44 и минометов выпустили по армянским позициям 113 снарядов, из них 36 из пушек, 77 – из минометов. Противник стрелял из пушек также в направлении Талыша (18 снарядов).
Передовые подразделения АО с целью подавления наступательной активности противника прибегли к ответным действиям и продолжали уверенно осуществлять боевое дежурство, говорится в сообщении.