Հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 40 անգամ
Մարտի 11-ին և լույս 12-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 40 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 500 կրակոց: Շփման գծի արևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունը եւ հավաստիացնում, որ Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում:

Режим прекращения огня был нарушенм 40 раз
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 11-го и в ночь на 12-е марта противник из стрелкового оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня 40 раз, произведя в направлении армянских позиций около 500 выстрелов, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
На восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновнеия ВС Азербайджана применили также 60-мм миномет (2 снаряда). Подразделения Армии обороны полностью контролируют ситуацию на передовой, говорится в сообщении.