«Քեյ Փի Էմ Ջի»-ն կներկայացնի Հայաստանի ներդրումային միջավայրը միջազգային հարթակներում
Կառավարությունում վարչապետ Կարեն Կարապետյանի ներկայությամբ Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության ու «Քեյ Փի Էմ Ջի» բաժնետիրական ընկերության միջև ստորագրվել է Պայմանավորվածությունների մասին հուշագիր:
Կառավարության պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ հուշագիրը ստորագրել են Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը և «Քեյ Փի Էմ Ջի» ընկերության Ռուսաստանի ու ԱՊՀ մյուս երկրների գործընկերների անդամ Վիկտոր Ակուլյանը:
Հուշագրի համաձայն՝ «Քեյ Փի Էմ Ջի»-ն պատրաստելու է Հայաստանի ներդրումային ու գործարար միջավայրը ներկայացնող տեղեկատվական նյութեր, որոնք ներկայացվելու են միջազգային տարբեր հարթակներում: «Քեյ Փի Էմ Ջի»-ն աշխարհի ամենախոշոր միջազգային խորհրդատվական աուդիտորական ընկերություններից մեկն է, գործում է մոտ 160 երկրում, այդ թվում ՀՀ-ում:

«Кей Пи Эм Джи» представит инвестиционную среду Армении на международных площадках
В Правительстве в присутствии Премьер-министра Карена Карапетяна между Министерством экономического развития и инвестиций РА и акционерной компанией «Кей Пи Эм Джи» подписан Меморандум о договоренностях.
Его подписали Министр экономического развития и инвестиций Сурен Караян и член Совета партнеров компании «Кей Пи Эм Джи» в России и других странах СНГ Виктор Акулян.
Согласно меморандуму, «Кей Пи Эм Джи» подготовит информационные материалы, представляющие инвестиционную среду и бизнес-среду Армении, которые будут представлены на различных международных площадках. «Кей Пи Эм Джи» является одной из крупнейших в мире международных аудиторских консалтинговых компаний, которая действует в 160 странах, в том числе в РА.