Սեւանցիները պատասխան են պահանջում Բոթոյանից ու արտագաղթի մեղավորներից
Սեւան քաղաքը, չնայած զբոսաշրջային քաղաք դառնալու աշխարհագրական իր առավելությանը, Հայաստանի ամենատխուր քաղաքներից է։ Վերջին տասնամյակներում այնտեղ իրականացված միակ լուրջ փոփոխությունն այն է, որ վերջապես հիմնանորոգվել են համայնքի մի քանի փողոցներ։
Իսկ քաղաքի ճանապարհների մի մասը ավտոմեքենաների համար դժվարերթեւեկելի է։
Սեւանի բնակիչ Յուրիկ Մանուկյանը «Հետք»-ի հետ զրույցում պատմում է, որ թիվ 23 ընտրատարածքից ընտրված պատգամավոր Կարեն Բոթոյանը հինգ տարի չի աշխատել ու հիմա էլի քվե է խնդրում։
Սեւանցի Սմբատ Մարգարյանն էլ պատմում է, որ 15 տարի առաջ Սեւանի թիվ 4 դպրոցի մեկ տարիքային խմբում կար երեք դասարան՝ մոտ 30 աշակերտով, հիմա մնացել է դրանցից մեկը։ «Ո՞վ գաղթական դարձրեց իմ ազգին։ Մի ժամանակ դրանց ազգի դավաճան էին ասում։ Հիմա էս արտագաղթի համար մի պատիժ չի՞ հասնում»,-ասում է Սմբատ Մարգարյանը։

Севанцы требуют ответа от Ботояна и виновных в эмиграции из Армении
Город Севан, несмотря на все перспективы стать туристическим центром, является одним из самых грустных городов Армении. Единственным значительным изменением здесь за последнее десятилетие стало благоустройство нескольких улиц. По остальным улицам ездить очень трудно.
В беседе с Hetq.am житель Севана Юрик Манукян сказал, что избранный от 23-го избирательного округа депутат Национального Собрания Карен Ботоян пять лет палец о палец не ударял, а сейчас просит севанцев проголосовать за него на предстоящих парламентских выборах.
Другой севанец, Смбат Маркарян, сообщил, что 15 лет назад в 4-ой школе было по три класса в каждой возрастной группе и в каждом классе училось 30 детей. Сегодня осталось по одному классу. “Кто заставил моих соотечественников навсегда покинуть родину? В свое время таких людей называли предателями. А сегодня предусмотрено наказание за миграцию?” – отметил Смбат Маркарян.