Ապրիլի 2-ին Դիլիջանում կանցկացվի «Բարի գործերի օրը»
Ապրիլի 2-ին՝ կիրակի օրը, Դիլիջանի համայնքային կենտրոնը (ԴՀԿ) հանդես կգա «Բարի գործերի օր» նախաձեռնությամբ: Հայաստանն առաջին անգամ կմիանա համաշխարհային այս նախաձեռնությանը, որը միավորում է բարի գործեր կատարող մարդկանց: Այս մասին տեղեկություն է տրամադրել Դիլիջանի համայնքային կենտրոնը:
«Այսարշավի իրականացման գաղափարը վաղուց էր ծագել, և երբ Դիլիջանի համայնքային կենտրոնի կամավորները նախաձեռնողականություն ցուցաբերեցին՝ միանալու ապրիլի 2-ին անցկացվելիք «Բարի գործերի օր» համաշխարհային այս արշավին, մենք մեծ հաճույքով օժանդակեցինք նրանց և օգնեցինք ծրագրի կազմման հարցում»,-հայտնում է Դիլիջանի համայնքային կենտրոնի ղեկավար Վասիլի Բարդադիմովը:
Ծրագիրն իր մեջ ներառում է հետևյալ միջոցառումները՝ թղթյա լապտերիկների պատրաստման ուսուցանում երեխաների համար, նկարազարդում քաղաքի և Շամախյան թաղամասի պատերի վրա, կարիքավոր ընտանիքների համար հագուստի հավաքագրում, անցորդներին ոգեշնչող և ուրախ բացիկների հանձնում, երեխաների համար ընթերցանության կազմակերպում գրադարանում, աղբահանության կազմակերպում, Դիլիջանի 5-րդ դպրոցի համար գրքերի հավաքագրում և այցելություն գյուղեր:
Ակնկալվում է արշավին 100-ից ավելի դիլիջանցի կամավորների մասնակցություն: «Բարի գործերի օր» նախաձեռնությունն առաջին անգամ կայացել է 2007 թվականին Իսրայելում: 2016 թվականին այս ակցիային մասնակցել է 1 500 000 մարդ աշխարհի 75 երկրից, ովքեր իրականացրել են 14 000 նախագիծ և ավելի քան չորս միլիոն ժամ նվիրել են բարի գործ կատարելուն:

2 апреля в Дилижане пройдет «День добрых дел»
В воскресенье 2 апреля по инициативе Dilijan Community Center (DCC) в Дилижане пройдет День добрых дел. В 2017 году Армения впервые присоединится к этой глобальной благотворительной акции.
«Идея проведения подобного мероприятия витала в воздухе давно, и когда волонтеры Dilijan Community Center предложили поучаствовать в глобальной акции «День добрых дел», которая в этом году пройдет 2 апреля, мы с удовольствием их поддержали и помогли составить программу», – заявил директор DCC Василий Бардадымов.
В течение всего дня волонтеры будут разрисовывать городские стены в районе Шамахян, собирать одежду для нуждающихся семей и книги для школы №5, раздавать прохожим вдохновляющие и веселые открытки, читать детям в библиотеке, убирать мусор и сажать деревья, а также учить всех желающих делать бумажные фонарики.
Ожидается, что в акции примут участие более 100 волонтеров из Дилижана.
«День добрых дел» впервые прошел в 2007 году в Израиле. В 2016 году в акции приняли участие 1 500 000 человек из 75 стран, которые реализовали 14 000 проектов и в общей сложности посвятили добрым делам более четырех миллионов часов.