Ադրբեջանական զինուժն առավել ինտենսիվ կրակ է վարել հարավարևելյան և արևելյան հատվածներում
Մարտի 29-ին և լույս 30-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, այդ թվում՝ դիպուկահար հրացաններից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 50 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 500 կրակոց:
Ինչպես տեղեկացնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ադրբեջանական զինուժը դիպուկահար հրացաններից առավել ինտենսիվ կրակ է վարել շփման գծի հարավարևելյան և արևելյան հատվածներում՝ արձակելով 86 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана интенсивно обстреливали юго-восточное и восточное направления линии соприкосновения
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 29-го и в ночь на 30-е марта противник из стрелкового оружия различного калибра, в том числе из снайперских винтовок, нарушил режим прекращения огня около 50 раз, произведя в направлении армянских позиций свыше 500 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
Наиболее интенсивный обстрел из снайперских винтовок ВС Азербайджана вели на юго-восточном и восточном направлениях линии соприкосновения (86 выстрелов).
Передовые подразделения Армии обороны НКР для подавления наступательной активности ВС Азербайджана прибегли к ответным действиям и продолжали уверенно нести боевое дежурство.