Հյուսիսարևելյան ուղությամբ հակառակորդը կիրառել է 60 միլիմետրանոց ականանետ և ձեռքի հակատանկային նռնականետ
Արցախի պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ ապրիլի 13-ին և լույս 14-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 45 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 620 կրակոց: Շփման գծի հյուսիսարևելյան ուղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (14 արկ) և ձեռքի հակատանկային նռնականետ (5 արկ):
Նախարարության մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах сообщает, что 13-го и в ночь на 14-е апреля на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня более 45 раз, произведя в направлении армянских позиций около 620 выстрелов.
На северо-восточном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также 60-мм миномет (14 снарядов) и ручной противотанковый гранатомет (5 снарядов).
С целью подавления нааступательной активности противника передовые подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям и продолжили уверенно нести боевое дежурство, говорится в сообщении.