Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 55 անգամ
Ապրիլի 17-ին և լույս 18-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 55 անգամ։
ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 640 կրակոց: Շփման գծի հարավային, արևելյան և հյուսիսարևելայն ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը ակտիվորեն կիրառել է նաև դիպուկահար հրացաններ (93 կրակոց):
Մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня 55 раз
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 17-го и в ночь на 18-е апреля противник из стрелкового оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня 55 раз, произведя в направлении армянских позиций более 640 выстрелов, сообщает  Министерство обороны Республики Арцах.
На южном, восточном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения ВС Азербайджана активно использовали также снайперские винтовки (93 выстрела).
С целью подавления наступательной активности противника передовые подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям и продолжали надежно оборонять боевые позиции, говорится в сообщении.