Անցած գիշեր հակառակորդը շփման գծի տարբեր ուղղություններում ակտիվորեն կիրառել տարբեր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ
Ապրիլի 18-ին և լույս 19-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 55 անգամ:
ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվելէ շուրջ 760 կրակոց: Շփման գծի հյուսիսային ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ձեռքի հակատանկային նռնականետ (2 արկ):
Անցած գիշեր հակառակորդը շարունակել է շփման գծի տարբեր ուղղություններում ակտիվորեն կիրառել տարբեր տրամաչափի դիպուկահար հրացաններ:
Մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минувшей ночью ВС Азербайджана активно применяли снайперские винтовки различного калибра
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 18 и в ночь на 19 апреля противник из стрелкового оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня более 55 раз, произведя в направлении армянских позиций около 760 выстрелов. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
На северном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также ручной противотанковый гранатомет (2 снаряда).
Минувшей ночью ВС Азербайджана продолжали активно применять на разных направлениях линии соприкосновения снайперские винтовки различного калибра.
Подразделения Армии обороны владеют оперативно-тактической обстановкой на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство, говорится в сообщении.