Հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 35 անգամ
Ապրիլի 20-ին և լույս 21-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 35 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 400 կրակոց: Արցախի ՊՆ լրատվական ծառայության հաղորդմամբ՝ շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 միլիմետրանոց ականանետ (1 արկ):
Ըստ նույն աղբյուրի՝ հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Режим прекращения огня был нарушен 35 раз
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 20-го и в ночь на 21-е апреля противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня 35 раз, произведя в направлении армянских позиций более 400 выстрелов.
По сообщению пресс-службы Министерства обороны Республики Арцах, на  восточном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили также 60-мм миномет (1 снаряд).
С целью подавления нааступательной активности противника передовые подразделения Армии обороны прибегли к ответным действиям и продолжали уверенно нести боевое дежурство, говорится в сообщении.