Հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ
Ապրիլի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 35 անգամ։
ԱՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 600 կրակոց: Շփման գծի արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային (10 արկ), իսկ հյուսիսարևելյան հատվածում՝ հակատանկային ավտոմատ նռնականետ (8 արկ):
Մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում իրականացնել մարտական դիրքերի հուսալի պահպանություն:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 35 раз
На линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск 22-го и в ночь на 23-е апреля противник из огнестрельного оружия различного калибра нарушил режим прекращения огня около 35 раз, произведя в направлении армянских позиций более 600 выстрелов.
На восточном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана применили станковый противотанковый, а на северо-восточном направлении – противотанковый автоматический гранатомет (соответственно 10 и 8 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны полностью контролируют ситуацию на передовой и продолжают надежно оборонять боевые позиции. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.